Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

prefekti

Debati për komedinë “Prefekti”, regjisori Spiro Duni tregon se veprës do t’i ndryshohet titulli

Rivënia në skenë e komedisë “Prefekti” ka ngjallur debate të shumta mbi veprat e kohës së regjimit komunist, për shkak se në këtë veprër...

Berisha përmend Komedinë “Prefekti” në foltoren e Tropojës: Vepër terroriste që u vu në skenë me urdhër të Ramës

Ish-Kryeministri Sali Berisha nuk la pa përmendur në foltoren e Tropojës luajtjen e Komedisë “Prefekti” e cila ka shkaktuar shumë zhurmë në opinionin publik. Berisha...

Polemikat për “Prefektin”, reagon aktori Ben Derhemi: Rrjetet sociale i kanë dhënë të drejtë çdo “qënie intelektuhale” të shpifë

Teatri Kombëtar vendosi që me rastin e festave të 28 dhe 29 nëntorit të lexojë online në Facebook pjesë nga vepra “Prefekti” të Besim...

Lirohet nga detyra Prefekti i qarkut të Elbasanit (EMRI)

Prefekti i qarkut të Elbasanit, Klevis Xhoxhi është liruar së fundi nga detyra. Në vendimin e Këshillit të Ministrave nuk thuhet nëse është zëvendësuar...

Pas ‘SHUPLAKËS’ së Ramës, prefekti i Kukësit REFUZON heqjen e titullit për Veton Surroin

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka refuzuar heqjen e titullit "Nderi i Qarkut Kukës" për politikanin kosovar Veton Surroi. Kujtojmë se...

Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj, ja kush e zëvendëson

Prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj është shkarkuar nga detyra ditën e sotme. Sipas informacioneve për mediat, në vend të...

U lirua Gjergj Prendi, emërohet prefekti i ri i Lezhës (EMRI)

Gjokë Jaku emërohet prefekti i ri i Qarkut të Lezhës, shkruan Newsbomb.al. Jaku do të zëvendësojë Gjergj Prendin, i cili u...

Dy ditë pasi shkarkoi drejtorin e Policisë, Sandër Lleshaj sot sërish në Shkodër

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj do të jetë sot sërish në Shkodër. Mësohet se ministri do të vizitojë kryeqendrën e  veriut për të bërë...

Bora arrin 2 metra në Pukë, prefekti: Jemi të bllokuar

Moti i keq që ka përfshirë vendin perj ditësh ka shkatuar një sërë problemesh në shumë qarqe të vendit.   Puka...

Nga Qendra e Radarëve emërohen prefektë, opozita i denoncon për lidhje me trafikun e drogës

Maks Malaj dhe Astrit Aliaj janë dy prefektët e parë të shënjestruar nga opozita vetëm pak orë pas emërimit në këtë post nga kryeministri...


Lajmet e fundit