Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
1kmh
0 %
Enj
12 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

pranvere

“Pranverë shqiptare”, Kryemadhi uron Ditën e Verës: Gëzuar dhe mbarësi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhe uron shqiptarët për Ditën e Verës. Ajo ka postuar një video ku shihet disa pemë që kanë çelur, teksa në...

Zyrtarisht në pranverë por moti ka plane të tjera, fundjave parashikohet me reshje shiu dhe rrufe

Edhe pse tashmë zyrtarisht në stinën e pranverës moti ka plane të tjera për këtë fundjavë dhe kushtet meteorologjike do të ngjasojnë më shumë...

Meta e nis ditën me ecje, pozon i buzëqeshur: Pranverë në vjeshtë

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën me ecje në natyrë, në këtë kohë të ngrohtë edhe pse në fundin e vjeshtës. Ai ka postuar...

Temperatura të larta në ditët në vijim, ISHP këshillon qytetarët: Pini sa më shumë ujë, mos dilni…

Vendi jonë prej disa ditësh është nën ndikimin e masave të ngohta ajërorë që po përhapen nga Afrika në Mesdheun Qendror e Lindor, por...

Dëborë në pranverë, bllokohet rruga në Llogara

Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës që kanë nisur mbrëmjen e djeshme qarkullimi I automjeteve në Llogara është bllokuar. Drejtuesit e automjeteve kanë...

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura...

Lajme të mira nga moti, “Hannibal” zbret edhe në Shqipëri, ja çfarë ndodh me temperaturat

Rryma "Hannibal" Dimrit të zgjatur më shumë seç duhet këtë vit duket se po i vjen fundi. Javën që vjen priten ngritje temperaturash. ...

SHBA shtyn para akrepat e orës, ja kur ndryshon në Shqipëri

Ndryshimi i orës në Shtetet e Bashkuara nisi që sot të dielën e dytë të Marsit (datën 13 Mars). Në orën 02:00 akrepat e...

Lajmet e fundit