Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

prage

Media greke zbardh takimin në Pragë: Mitstotakis i kërkoi Ramës pronat e minoritetit në Shqipëri dhe çështjen e detit

Kryeministri Edi Rama është takuar dje me homologun grek Kyriakos Mitsotakis, në vazhdën e Samitit të Komunitetit Politik Evropian në Pragë. Gjatë takimit, të...

U shfaq i vetmuar mes liderëve në Pragë, Vuçiç: Kam pasur takime të rëndësishme, po ishin në dhoma të veçanta

“Kam pasur takime bileaterale me njerëzit më të rëndësishëm të Bashkimit Evropian, kam shkuar edhe në dhoma të veçanta”. Kështu është shprehur presidenti serb Aleksandër...

Rama publikon foton me Macron, nuk “kursen” batutat me presidentin francez

Që prej ditës së djeshme kryeministri Edi Rama, ndodhet në Pragë për samitin e 44 udhëheqësve të Europës i cili pritet t’i japë jetë...

Presidenti serb “injorohet” në Pragë, qëndron i vetëm në mes të sallës (VIDEO)

Një video ku presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, shihet i injoruar dhe vetmuar në takimin inaugurues të Komunitetit Politik Evropian, është duke qarkulluar me...

Edi Rama “rrëmben” vëmendjen e liderëve europianë në Pragë, me kollaren e veçantë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pragë, atje ku merr pjesë bashkë me liderët europianë në takimin për Komunitetin Politik Europian. Ai ka ndarë në...

Debat i fortë në Samitin e Pragës, Erdogan dhe Mitsotakis akuza për provokim dhe rritje të tensioneve

Një debat verbal ka ndodhur mes presidentit turk Recep Tayyip Erdogan dhe kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis, në darkën e liderëve në Samitin joformal në...

Komuniteti Politik në Pragë, Borrell: Po krijojmë një rend të ri pa Rusinë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell, deklaroi se liderët e 44 vendeve evropiane  do të dërgojnë...

Mbledhja e Komunitetit Politik, Rama: Europa është në një pikë, ku duhet të parashikojë ndërtimin e së ardhmes! Shqipëria ka një tjetër peshë

Kryeministri Edi Rama nga Praga, ku u mbajt takimi i Komunitetit Politik Evropian, bëri me dije se me kërkesën e tij është pranuar që...

FOTOLAJM/ Rama takon liderët e BE në takimin e Komunitetit Politik Evropian në Pragë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pragë, ku do të organizohet mbledhja e Komunitetit Politik Europian dhe do të diskutohen një sërë çështjesh me rëndësi...

Në plan të parë zgjidhja e krizës energjetike, mblidhet sot në Pragë Komunitetit Politik Evropian, pritet të mbajë fjalim Rama

27 lider të Bashkimit Europian do të takohen sot në Pragë, ku do të diskutohet për krizën energjitike, agresionin rus në Ukrainë si dhe...

Lajmet e fundit