Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

pr

Mediu: S’do të jem në protestën e 6 dhjetorit, nuk duhet të krijojmë perceptimin e gabuar te partnerët europianë

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka thënë se nuk do të jetë në protestën e 6 dhjetorit të thirrur nga Opozita. Në një...

Strategjie e re e “PR”, Rama “firmos” fotografitë që publikon në rrjetet sociale

Kryeministri Edi Rama duhet se ka vendosur të ndryshojë strategji sa i përket “PR”, marrëdhënieve me publikun. Duke i hedhur një “sy” postimeve të fundit...

Padia e PR për tubimet elektorale, GJK jep vendimin dhe detyron Komitetin Teknik: Keni një javë kohë të rishikoni kohëzgjatjen e kufizimeve

Zbardhet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për padinë e Partisë Republikane të Fatmir Mediut, lidhur me masat e vendosura nga qeveria për pandeminë. ...

Takimi me Metën, PR propozon datën e zgjedhjeve: Të mbahen më 18 prill

Nënkryetari i Partisë Republikane, Arian Madhi, ka përfunduar takimin me Presidentin Ilir Meta, për datën e zgjedhjeve. Në fund të takimit...

‘Kushtetuta s’mund të zëvendësohet me urdhra të njëanshëm’, Mediu thirrje Ramës: Dëgjoni ekspertët dhe shtoni testimet

Partia Republikane e Shqipërisë, përmes kryetarit të saj Fatmir Media, i ka bërë thirrje qeverisë që të bëhen testime masive në Shqipëri dhe fillimisht...

Rama përdor vajzën e vogël për PR, nuk i lëshon krahun nëpër qendrën shëndetësore të Tiranës

Kryeministri Edi Rama i ka përdorur shpesh fëmijët për PR dhe duket se s’ka ndërmend të ndalet edhe kur vjen puna te spitalet apo...

LSI dhe PR kërkuan të regjistrohen në zgjedhje, reagon Balla: Qesharake, brenda vitit do kemi një kod të ri zgjedhor

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas dorëzimit të kërkesave të dy partive opozitare LSI-se dhe Partise Republikane, për t'u...

RD del bllof, publikon FOTOT-FAKE  të  protestës ‘madhështore’ , rrjeti shkrihet gazi

Prej disa orësh është duke u mbajtur protesta e opozitës  përpara Kryeministrisë. Duket se situata është tejet e rënduar, pasi bilanci...

Padia e FR për çregjistrimin e PD dhe PR nga zgjedhjet, hidhet shorti në Kolegjin Zgjedhor

Është hedhur shorti në Kolegjin Zgjedhor për shqyrtimin e padisë të bërë nditën e djeshme nga Partia Forca Rinia, e cila pretendon se regjistrimi...

Lajmet e fundit