Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

PPP

‘KOHË COVIDIANE’, mjeku i Infektivit apel politikanëve: Mjaft me përfitime personale, e vetmja PPP që unë dhe Mantelbardhët njohim…

Mjeku i Infektivit Tritan Kalo i ka bërë apel politikanëve që të bëjnë më pak politikë për përfitime personale, pasi kështu na e kërkon...

Meta sulmon ashpër qeverinë: Në Shqipërinë e PPP (Polici Parti Propagandë) ekziston vetëm grushti i shtetit

Presidenti i vendit Ilir Meta ka sulmuar ashpër qeverinë, duke u shprehur se po përdor një grusht shteti për të shndërruar Gjykatën Kushtetuese në...

PPP-të dhe largimet e shqiptarëve, RAMA irritohet: Kjo fjalë po na infekton dhe ne, janë të poshtër ata që…  

Në vazhdim të prezantimit të tij, Rama u ndal dhe te konçesionet e PPP-të duke refuzuar kategorikisht se ato janë skema vjedhjeje. ...

PD-ja ‘e fiskuar’ me PPP-të, premton shpëtim për shëndetësinë: 37 milionë euro për 2-3 njerëz, 1200 euro rrogë për mjekët (DEKLARATA)

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  akuzon drejtpërdrejt kryeministrin Rama se po vjedh shqiptarët përmes koncensioneve dhe PPP-ve do t'u dhurojë 37 milionë euro klientëve të...

“Po tentohet grabitja e pasurisë natyrore,” PD: Ndërtimi i HEC-it do lë pa ujë 11 mijë banorë

Ish-deputetja demokrate Dhurata Çupi denoncon dhënien me koncesion për ndërtimin e një hidrocentrali në zonën e Matit. Përmes një postimi në...

‘Shpërdoroi në 6 vjet sa buxheti i 1 viti’, BASHA numëron abuzimet financiare të RAMËS: Më i korruptuari në 30 vite (VIDEO)

Kreu i PD-së Lulzim Basha iu rikthye akuzave ndaj Edi Ramës për mosmbajtje të premtimeve për uljen e taksave dhe abuzimeve financiare. ...

Raporti i BB-së për emigrimin dhe risqet ekonomike: Mbi 1 milionë të lindur jashtë Shqipërisë, kujdes PPP-të (STASTIKA-PARALAJMËRIMI)

Raporti i Bankës Botërore analizoi dhe stastikat për emigrimin e popujve të Europës dhe Azisë Qendrore. Edhe në këtë raport...

BANKA E SHQIPËRISË i kthen përgjigje Lulzim Bashës: Nuk ka asnjë provë për pastrim parash, projektet janë të financueshme (DEBATI PER PPP-të)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko hodhi poshtë pretendimet e liderit të opozitës Lulzim Basha se bankat e nivelit të dytë nuk duhet...

“15 milion euro për 1 km”, Shehaj: Ja biznesmeni që qëndron pas skandalit “Milot-Balldren”

Ish-deputeti i PD Agron Shehaj tha se pas koncesionit për rrugën Milot  – Balldren qëndron Agim Kola. Shehaj u shpreh se Agim Kola është...

Ligji për koncesionet përplas kreun e grupit të PS me Ahmetajn, Balla sfidon dhe Ramën: Këtu vendosim ne… (Zbardhet sherri që kaloi në heshtje)

Të mërkurën e datës 8 maj, ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj kërkoi futjen në kalendarin e Parlamentit të një akti normativ dhe për ndryshimet...

Lajmet e fundit