Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

ppe

Basha nga Brukseli: Demokracia në Shqipëri ka rënë, unë dhe opozita kemi detyrë ta zgjidhim këtë problem

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Asamblenë politike të Partisë Popullore Europiane në Bruksel.Në një intervistë për Abc News, Basha...

E mbështetën për zgjedhjet e 25 prillit, Lulzim Basha merr pjesë në Asamblenë e Partive Popullore Europiane

Kreu i PD Lulzim Basha merr pjesë sot në mbledhjen e Partive Popullore Europiane. Lideri i partisë më të madhe opozitare në vend, është...

Bashës i vjen urimi i parë nga “miqtë” e tij europianë: Rizgjedhje e pastër në krye të PD, të vazhdojmë betejën

Partitë Popullore Europiane janë të parat që urojnë Lulzim Bashën për rizgjedhjen e tij si kryetar i PD-së, edhe për 4 vite të tjera....

2 ditë para zgjedhjeve, Presidentja e PPE Doris Pack mesazh shqiptarëve: Të dielën votoni ndryshimin dhe Lulzim Bashën! E sigurt se PD do të...

Presidentja e Forumit të Grave të Partisë Popullore Europiane, Doris Pack me anë të një videomesazhi ka inkurajuar shqiptarët që të mbështesin Partinë Demokratike,...

PPE i bën thirrje Ramës: Respekto OPINIONIN e Komisionit të Venecias për Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta derklaroi ditën e sotme në një konferencë për mediat, se ka kërkuar opinionin e Komisionit të Venecias për ndryshimet e bëra...

PPE – maxhorancës: Zbatoni ‘5 qershorin’ siç ratë dakord, ndryshimet e njëanshme ndikojnë në hapjen e negociatave

Partia Popullore Europiane, në mbledhjen e asamblesë së zhvilluar me videokonferencë, për të diskutuar çështje të ndryshme të Ballkanit dhe Europës, ka përmendur dhe...

PPE ‘duartroket’ marrëveshjen e Reformës Zgjedhore: Nëse vazhdohet me këtë frymë Shqipëria një hap afër BE (DEKLARATA E PLOTË)

Grupi Parlamentar i Partive Popullore Europiane ka reguar sërish në lidhje me marrëveshjen e Reformës Zgjedhore mes palëve politike në vendin tonë. ...

Zëvendës Presidenti i PPE: Jemi pro hapjes së negociatave, partitë duhen të bëhen bashkë 

Ditën e sotme Zëvendës Presidenti i grupit të Partive Popullore Europiane, Andrey Kovaçev ka folur nga Pusteci, Korçë për çeljen e negociatave për Shqipërinë....

Ikën miku i Bashës, Donald Tusk zgjidhet president i PPE

Ish-presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk është zgjedhur president i Partisë Popullore Europiane, pjesë e së cilës është edhe PD e Shqipërisë. ...

Drejtoi për 5 vite BE-në, Donald TUSK fiton postin e ri të rëndësishëm: Jam ngopur me burokracinë europiane  

62-vjeçari është kryeministri më jetëgjatë i Polonisë (2007-2014) ndërsa mbajti për 5 vite postin e presidentit të Këshillit të Europës. Ai mbahet mend...

Lajmet e fundit