Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

portugali

Temperatura deri në 45C, në një javë i nxehti i merr jetën 1027 personave në Spanjë dhe Portugali

Temperaturat e larta deri në 45 gradë Celsius, përveç zjarreve të shumta kanë shkaktuar dhe qindra viktima në Europë. Sipas mediave të huaja mësohet se...

Distria Krasniqi përsëri na bën krenarë, xhudistja shqiptare fiton medalje të artë në Portugali

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Prix që u mbajt në Portugali. Shqiptarja ka mposhtur në finale kroaten...

“ZOTI I REKORDEVE”/CRISTIANO RONALDO bëhet futbollisti me më shumë gola të shënuar në nivel të kombëtareve

Rekordet janë bërë për t’u thyer, por Cristiano Ronaldo e ka “tepruar me thyerjen e tyre, duke treguar që ai është “Zot ii rekordeve”. Mbrëmjen...

“Nëse shkon në polici, do t’ju vras të gjithëve”, gjenden në Portugali dy fëmijët shqiptarë të zhdukur prej janarit, arrestohet babai i tyre

Janë gjetur pas disa muajsh kërkime dy fëmijët shqiptarë Kristian ddhe Amarda Toska, të zhdukur në Gjermani së bahsku me babain e tyre. Ata...

EURO 2020/ Mjafton “perla” e Hazard, Belgjika nxjerr jashtë Portugalinë e Ronaldos dhe sfidon Italinë në çerekfinale

Belgjika arrin të fitojë minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Portugalisë dhe kalon në çerekfinale, ku do të përballet me Italinë.Ka mjaftuar një supergol i...

Të gjithë bëjnë nga 2 gola, “paqe” mes Portugalisë dhe Francës, Gjermania rrezikon eleminimin nga Hungaria

Kanë përfunduar sfidat e fundit të grupit F, të vlefshme për kualifikueset e raundit 1/8 të Euro2020. Surpriza dhe gola, penallti dhe gjithçka tjetër....

EURO 2020/ Gjermania e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi, Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO)

Gjermania është treguar e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi të Portugalisë, pasi ka fituar me rezultatin 4-2, në një ndeshje ku nuk e ka...

Ruçi video-konferencë me homologun e Portugalisë, kryeparlamentari: Shqipëria denjësisht drejt BE-së

Kryetari i Kuvendit, Gramzo Ruçi ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferemcë Kryetarin e Asamblesë së Republikës të Portugalisë, Eduardo Ferro Rodrigues, në përfundim...

EURO 2020/Portugalia dhe Ronaldo “pushtojnë” Budapestin, ylli i Juventusit thyen rekordin e golave në Europian

Portugalia ka arritur të fitojë me rezultatin 0-3 në ndeshjen e vlefshme për grupin F në Kampionatin Europian.Cristiano Ronaldo shënoi një dopietë, duke thyer...

Shkuan me pushime në Portugali, humb jetën tragjikisht babai “hero” që shpëtoi vajzat nga mbytja

Një 45-vjeçar britanik humbi jetën pasi u fut në det për të shpëtuar vajzat e tij, përkatësisht 12 dhe 9 vjeç, të cilat ishin...

Lajmet e fundit