Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

porti

‘El mejor’, dalin pamje nga kokaina e fshehur në kamionin me banane, e mbështjellë me natriban dhe foton e Pablo Escobar

Newsbomb.al siguron foto nga kokaina e sekuestruar sot në Portin e Durrësit, e cila u gjet e fshehur në tavanin e sajuar të një...

‘NGARKESA E FUNDIT’/ 380 shqiptarë nga Italia zbarkojnë në Portin e Durrësit (GJENDJE ALARMI)

Zbarkojnë 380 shqiptarë nga Italia në Portin e Durrësit. Pavarësisht urdhrit, sot në Port kanë zbarkuar pasagjerët e ardhur kyesisht nga...

Si zyrtarët e Portit të Durrësit hodhën në kosh miliona euro me tenderat (DETAJE)

Ditën e djeshme u proceduan 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të Autoritetit Portual të Durrësit për shpërdorim detyre. Nga kryerja e veprimeve...

Kontroll blic nga FNSH, çfarë po ndodh në portin e Durrësit? (FOTO)

Frika se në kamionët që nisen nga porti i Durrësit drejt porteve italiane, mund të fshihet drogë, ka bërë që policia e portit të...

Gjiganti “Seven Seas Explorer” me 746 turistë ankorohet në portin e Durrësit

Mëngjesin e sotëm në portin e Durrrësit u ankorua kroçera “Seven Seas Explorer” me 746 turistë në bord. Sipas të dhënave...

34% më shumë turistë të huaj në portin e Durrësit

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, paraditen e të premtes 2 Shtator, vizitoi terminalin e pasagjerëve dhe qendrën e informimit...

Firmoset kontrata, në Shëngjin do ndërtohet porti i jahteve

Ditën e sotme është firmosur në ambientet e Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës, marrëveshja konçesionare për ndërtimin e një porti jahtesh në portin e...

Ndalohet anija shqiptare në Greqi, francezët hedhin dyshime se transporton armë

Një anije me flamur të Sierra Leones e nisur nga porti i Durrësit është ndalur në portin grek të Katakolos, për shkak se ka...

Simulohet një rast zjarri në portin e Vlorës, përhapet panik në zonë

Një simulim rasti zjarri në portin e Vlorës ka përhapur mbrëmjen e sotme panik në zonën përreth. Edhe në media lajmi fillimisht u raportua...

Shëngjini, urë lidhëse për lëvizjet nga Bari drejt Ballkanit

Portet pulieze në jug të Italisë shfaqin interes për krijimin e lidhjeve me portin e Shëngjinit, në Lezhë. Lëvizjet e mallrave dhe pasagjerëve nga...

Lajmet e fundit