Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

TAG

Porti i Vlores

13 orë në det të hapur, merr fund makthi për pasagjerët, ankorohet trageti në portin e Vlorës

Pas 13 orësh në det të hapur, merr fund makthi për 118 pasagjerët të cilat po udhëtonin drejt Vlorës. Trageti i linjës Brindizi-Vlorë është...

Trageti i Brindisit mbërrin në Vlorë, dallgët 2.5 metra nuk e lejojnë të ankorohet dhe del në radë, pezullohet lundrimi

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë ka mbërritur këtë mëngjes në Portin e qytetit bregdetar por nuk po mund të ankorohet për shkak të detit të...

Trageti i Brindisit nuk arrin të ankorohet në Vlorë, këput të gjithë litarët dhe del në radë, 129 pasagjerë në det të hapur

Moti i keq dhe erërat e forta kanë bërë që trageti i linjës Vlorë-Bindisi të mos ankorohet dot në Portin e qytetit bregdetar. Trageti...

Egjiptianët tentojnë të kalojnë nga Porti i Vlorës drejt Italisë me dokumenta të falsifikuara, arrestohen nga policia

Tre shtetas egjiptianë kanë tentuar të kalojnë drejt Italisë nga Porti i Vlorës me dokumenta të falsifikuara, por janë kapur nga policia. A. G, E....

Qeveria miraton kontratën e qirasë 1 EURO për koncesionin e Portit turistik të Vlorës, koncesionari i detyruar të investojë 98 milion dollarë

Në mbledhjen e fundit të Këshillit të Ministrave është miratuar kontrata e qirasë me vlerë 1 euro për koncesionin e ndërtimit të Portit turistik...

Shehaj: Porti i Vlorës u fal pa garë, i riu do kushtojë 60 milionë euro nga taksat e shqiptarëve

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj në një postim në rrjetet sociale shkruan se madati i tretë i Edi Ramës po nis me koncensione...

Drejt Italisë, kapen 15 klandestinë në portin e Vlorës

15 kladestinë janë kapur ditën e sotme në portin e Durrësit. Bëhet me dije se kladestinët ishin nisur për në Itali dhe vendet e...

Fluks në Portin e Vlorës, udhëtarëve të vaksinuar u kërkohet edhe tamponi

Mijëra qytetarë kanë mbetur të bllokuar për disa orë mbrëmjen e sotmë në Portin e Vlorës, pasi presin nisjen e tragetit drejt Brindisit. Atyre iu është kërkuar...

Shpallet fituesi i koncesionit për Portin turistik të Vlorës, vlera e investimit 22.8 milionë euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njoftoi se bashkimi i përkohshëm i shoqërive “Marina di Valona” sh.p.k, “Marina Projects” ltd ,  “Brunes” sh.p.k.  dhe “Ndregjoni”...

Shpallen kompanitë fituese për koncesionin e portit e Vlorës, do të investojnë 22.8 milionë euro

Bashkimi i katër kompanive, “Marina Projects ltd”, “Marina di Valona”, “Brunes” dhe “Ndregjoni”, është shpallur fituese për të marrë koncesionin e portit të Vlorës.Këto...

Lajmet e fundit