Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Porti i Durresit

Konteineri është i “BANA KING” dhe erdhi nga Ekuadori! Kokaina i kaloi “nën hundë” agjentëve, policia arreston 18 punonjës dhe paralizon doganën e Durrësit...

Konteineri i dyshuar se ishte ngarkuar me kokainë, është në pronësi të firmës së bananeve “Bana King”, mëson Newsbomb.al. Por arkat e dyshuara me...

Drogë në portin e Durrësit? Ja sa arka mungonin në kontejnerin me banane

Detaje të reja janë zbardhur nga kontejneri në portin e Durrësit, ku dyshohet se është futur drogë dhe për të cilën u arrestuan 20...

Hapën kontejnerin me banane pa e kaluar në skaner, shoqërohen 30 punonjës në portin e Durrësit, dyshime për drogë

Policia e Durrësit ka shoqëruar 30 punonjës të portit të Durrësit. Bëhet me dije janë shoqëruar 30 punonjës që janë   punonjës të sigurisë dhe terminalit në...

Rama ndan pamje nga projekti i portit të Durrësit: Do transformojë infrastrukturën tregtare Shqipëri-Kosovë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet e projektit të Portit të Durrësit. Projekti u paraqit ditën  djeshme, gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj...

45 kg kokainë mes mishit të pulave në Durrës, Gjykata lë në burg administratorin dhe agjentin doganor

Arben Ferizi dhe Egert Vargu, përkatësisht administratori i kompanisë “Apetit Group” dhe agjenti doganor në Portin e Durrësit, janë lënë në burg nga Gjykata....

Detaje nga kapja e kokainës në Durrës, te kompania porositëse ishte ekzekutuar me armë punonjësi

Detaje të reja mësohen nga kapja e 45.5 kilogram kokainë në Portin e Durrësit, brenda një konteineri me mish pule të porositur nga administratori...

Kokaina në mishin e pulave nga Brazili në porti e Durrësit, flet administratori: Kompania është e suksesshme s’kemi nevojë të merremi me drogë, porositë...

Është zbardhur dëshmia e Arben Ferizi, i cili është administrator i kompanisë “Apetit Group”, që kishte porositur mish pule nga Brazili, por që në...

45.5 kg kokainë në Portin e Durrësit e fshehur në konteinerin me mish pule, policia: Arrestohet administratori i firmës dhe një agjent doganor (Detaje)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi mbrëmjen e djeshme është zbuluar 45.5 kg kokainë në Portin e Durrësit. Bëhet me...

Drejt Italisë, arrestohet në portin e Durrësit vëllai i Nuredin Dumanit

Është arrestuar nga policia, vëllai i Nuredin Dumanit, që është bërë i penduari i drejtësisë dhe ka zbardhur vrasjet më të bujshme në vend. Bëhet...

Autobusi i Romës mbërrin në Portin e Durrësit, “Sheratoni” brandohet me simbolet e ekipit italian

Autobusi zyrtar i ekipit të Romës ka mbërritur këtë të hënë në Portin e Durrësit. Dy ditë para finales së madhe të Conference League...

Lajmet e fundit