Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Porti i Durresit

“Një investimi prej mbi 2 miliard USD”, Rama për Portin e Durrësit: Një hapi vendimtar…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me Portin e Durrësit, një ditë pasi u nënshkrua memorandum i bashkëpunimit me investitorin e famshëm Muhammed...

Porti i ri i Durrësit, Rama: Do jetë një investim mbi 2 miliardë dollarë, do ndryshojë përgjithmonë ekonominë shqiptare

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë fund vizitës së tij në Turqi, për të qenë i pranishëm në nënshkrimin e memorandumit që do t’i...

Nënshkruhet memorandumi: Muhammed El Alabbar do ndërtojë në Durrës portin më të madh turistik të Mesdheut

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me investitorin e famshëm Muhammed El Alabbar për ndërtimin e “Durrës Yachts & Marina”, porti i ri turistik...

Anija me grurë nga Ukraina drejt Shqipërisë, ja kur mbërrin në Portin e Durrësit

Një anije e mbushur plot me grurë është nisur nga Ukraina drejt Portit të Durrësit. Bëhet me dije se anija quhet "Jaohar Ranim”, është nisur...

Meta thirrje qytetarëve: Mos blini apartamente në portin e Durrësit, skemë e pastër piramidale

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos blejnë apartamente në projektin e Portit të Durrësit. Me anë...

Bllokohen tre makina të vjedhura në Portin e Durrësit, arrestohen personat që i sollën nga Zvicra dhe Anglia

Një person është arrestuar nga Policia në Portin e Durrësit dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht, pasi mjetet me të cilat ata udhëtonin...

Doli në det pa njoftuar dhe fiku GPS, sekuestrohen 80 ton naftë kontrabandë në Durrës, bllokohet peshkarexha (VIDEO)

Një sasi e madhe prej 80 mijë letra naftë është bllokuar nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit. Gjithashtu, është bllokuar peshkarexha që doli...

Gazetari shfaqet si shofer i kamionit me banane: Sa të mblidhet bordi i qeverisë, thashë t’i bëj nja dy rrugë të shpejta

E kemi parë teksa eksploron parcelat me kanabis në “xhunglat” e Shqipërisë, por kësaj radhe duket se gazetari Artan Hoxha ka zgjedhur një rrugë...

“BANA KING” e la kontejnerin 8 ditë në Portin e Durrësit, askush nuk e tërhiqte, kishte dijeni pronari për ngarkesën me kokainë?

Një sasi e madhe kokaine dyshohet se ka ardhur në Portin e Durrësit në Shqipëri nga Ekuadori, e kamufluar brenda një ngarkese me banane....

Detaje të reja nga droga e zbuluar në Portin e Durrësit: Konteineri me banane u nis nga Kolumbia në Spanjë e Durrës…

Detaje të reja janë zbadhu nga konteineri me banana që ishte i paplumbosur dhe dyshohet se kishte drogë. Bëhet me dije se konteineri kishte mbërritur...

Lajmet e fundit