Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Porti i Durresit

Tentoi të korruptojë policin në Portin e Durrësit, arrestohet në flagrancë turku (EMRI)

Një shtetas turka ka tentuar të korruprojë punonjësin e policisë në Portin e Durrësit duke i ofruar 100 euro, por është arrestuar në flagrancë...

Porti i ri dhe markatoja e peshkut në Durrës janë ndërtuar gabim, jashtë parametrave

Emisioni investigativ “Boom” në “Ora News” udhëtoi sot drejt portit të ri të peshkimit në Durrës. Gazetarja bisedoi me nënkryetarin e organizatës...

Grida Duma bën një gafë qesharake përpara kamerave, video publikohet në rrjetet sociale

Grida Duma ka dalë sot përpara mediave për të denoncuar kapjen e 8 ton dorge në Venecia dhe sipas zyrtares së PD-së ngarkesa ishte...

Shkëmbimet e mallrave nga porti i Durrësit, Turqia dhe Rusia volumin më të madh në 2016

Gjatë vitit 2016, Rusia dhe Italia janë dy nder vendet me volumin më të lartë të mallrave në portin e Durrësit, përkatësisht në importe...

Kapen 700 kile drogë në Portin e Durrësit, shpallet në kërkim biznesmeni

Kapen 700 kg drogë në Durrës by newsbomb-al

Antidroga aksion në mbrëmje në portin e Durrësit, goditet një rast i trafikut ndërkombëtar të narkotikëve

Agjentët e Antidrogës në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Departamentin Opetativo-Hetimor në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave gjatë mbrëmjes së djeshme...

Gjiganti “Seven Seas Explorer” me 746 turistë ankorohet në portin e Durrësit

Mëngjesin e sotëm në portin e Durrrësit u ankorua kroçera “Seven Seas Explorer” me 746 turistë në bord. Sipas të dhënave...

Lajmet e fundit