Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Porti i Durresit

Porti i Durrësit, “hani pa porta” i koncesionarëve që e zhvatën në vite

Nga MIKELJANA PRENJA Kur përmendim Durrësin shumë gjëra na vijnë në mendjes: bregdeti, plazhet ranore me pisha, gjiret shkëmbore, zbulimet arkeologjike dhe shumë bukuri të...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Do të jetë modern, investim strategjik për Shqipërinë dhe rajonin

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

Tentoi të kalonte kufirin drejt Italisë me dokumente false, e pëson i riu në portin e Durrësit

Një 19-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi të kalonte kufirin drejt Italisë nga porti i Durrësit me dokumente të...

Zbulohet trafikimi i 16 fëmijëve, Policia ndalon të miturit që kishin paguar 4.000 euro për në Itali, arrestohen 10 “menaxherët” në Portin e Durrësit

Gjashtëmbëdhjetë fëmijë nga Kosova janë ndaluar nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit, pasi po përpiqeshin të udhëtonin drejt Italisë. Të miturit ishin prezantuar...

Rama ndan foto nga Porti i Durrësit: Ju uroj mirëseardhjen 4021 pasagjerëve që zgjedhin të kalojnë festat në vendin tonë

4021 persona, shqiptarë dhe të hyrë kanë hyrë sot në Shqipëri nga Porti i Durrësit. Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale disa foto...

Shkrimi i medias malazeze për embargon, BE nuk e ka sanksionuar plehun artificial nga që erdhi nga Rusia në Durrës dhe shkoi në Serbi

Gazeta e përditshme malazeze “Pojeba” thotë se ka zbardhur një skandal të madh që përfshinë tre shtete të Ballkanit Perëndimor, të cilat kanë thyer...

Rama poston pamjet nga kantieri i Portit të Peshkimit në Durrës: Një investim i rëndësoshëm, do bëhet i aksesueshëm edhe për qytetarët dhe vizitorët

Kryeministri Edi Rama ka postuar pamje nga kantieri për zgjerimin e kapaciteteve ankoruese në Portin e Peshkimi Durrës. Rama shkruan se Porti i Peshkimit do...

Dogana i përgjigjet medias: Po sulmohemi nga Irfan Hysenbelliu, e kemi kapur në shkelje!

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka reaguar pas denoncimit të bërë nga “News24” ditën e sotme ku shefi i turnit të sektorit të eksporteve...

Porti i Durrësit, Kokona: Pronari i kompanisë është 100% Alabari dhe familjarët e tij

Zv.Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Ministrave Elira Kokona thotw se pronar i kompanisë që do të ndërtojë Durrës Yacht Marina, është 100% familja...

“Po krijojmë Monakon e Adriatikut”, projekti për Portin e Durrësit jehonë në mediat arabe

Projekti transformues i Portit të Durrësit po bën prej ditësh jehonë në mediat në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo dhe për shkak se biznesmeni...

Lajmet e fundit