Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

portalet

‘Portalet shqiptare janë kobzeza’, Ylli Rakipi përplaset me aktivisten: S’jam aty se ta tregoj unë

Drafti me ndryshimet në Kodin Penal që po përgatitet nga Ministria e Drejtësisë parashikon disa ndryshime të rëndësishme ligjore. Ndalimi i...

Kusari për VOA: “Antishpifja”, shkelje e standardeve që garantojnë lirinë e mediave

Flutura Kusari, këshilltare ligjore e Qendrës Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe të Medias, i tha Zërit të Amerikës se paketa “antishpifje” synon të...

Basha i drejtohet shqiptarëve: Të pengojmë atentatin kundër lirisë së fjalës, thirrje SHBA e BE t’i bëjnë presion Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është drejtuar shqiptarëve përmes një video-mesazhi duke i paralajmëruar për rrezikun që i vjen fjalës së lirë...

Balla “sqaron” ligjin për mediat: Bllokon portalet në tre raste, ka për qëllim të vendosë standarte

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla komenton ligjin e ri për mediat, të quajtur edhe si paketa “anti-shpifje” dhe thotë se...

Miratohet ‘paketa anti-shpifje’ për mediat online

Është miratuar sot në Këshillin e Ministrave drafti që synon të formalizojë dhe rregullojë mediat online, e njohur ndryshe edhe si “paketa anti-shpifje”. ...

I përmendin lidhjen me Florin, Fifi jep përgjigjen e papritur

Prej kohësh në mediat rozë qarkullon lajmi se Fifi dhe Flori Mumajesi janë në një lidhje dashurie. Ndonëse dyshja asnjëherë...

‘Gjobë deri në 10 milion lekë’, Vokshi: Çfarë po përpiqet të bëjë Rama me portalet

Në një konferencë për shtyp nga selia blu, deputetja e PD, dhe njëherësh kryetare e Komisionit të Medias, Albana Vokshi foli për nismën e ...

BOMBA/ Greqia ka paguar miliona euro mediat shqiptare për interesat e veta, reagon historiania: Të behen PUBLIKË EMRAT e këtyre që janë shitur

Një skandal ka pllakosur prej ditës së djeshme vendin pas publikimit të lajmit nga vetë mediat greke sipas të cilave Greqia ka shpenzuar miliona...

Del LISTA e parë me emrat e 44 portaleve të paregjistruara, rrezikojnë të mbyllen (Mes tyre portali i Fevziut, Zhejit, Pezës…)

Del lista e parë me emrat e portaleve të cilat  duhet të regjistrohen brenda 72 orësh në QKB. Lista është publikuar...

Lajmet e fundit