Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

port

Sekuestrohen 100 kg kokainë në portin e Selanikut, arrestohen nëntë persona, droga vinte nga Amerika Latine

Policia greke ka sekuestruar 100 kg kokainë të kapur në një kontejner në portin e Selanikut. Sipas medieve greke, droga vinte nga Amerika Latine dhe...

Shkoi të merrte ngarkesën me 85 kg kokainë në port, arrestohet 21-vjeçari shqiptar në Itali

Një 21 vjeçar shqiptar u kap duke tërhequr një sasi droge në një kontejner në portin Vado Ligure, Itali. Autoritetet doganore e kishin mbajtur nën...

Tentuan të kalojnë kufirin me dokumente false, arrestohen tre shtetas në Portin e Durrësit, mes tyre një turk

Tre persona janë arrestua nga Policia në portin e Durrësit, pasi tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara. Bëhet me dije se në pranga...

Sekuestrohen 26 kg mariuanë në formë çokollate në portin e Durrësit, arrestohen 2 shoferët dhe menaxheri (Si e kishin fshehur në një kovë)

Sekuestrohen rreth 26 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit mariuanë në formë çokollate, në portin e Durrësit. Si pasojë janë...

Po hapej kanali, gjendet një minë pranë portit të Durrësit

Në këto momente në portin e Durrësit është gjetur një minë. Bëhet me dije se mina është gjetur gjatë hapjes së...

Ish-drejtori i turizmit AKUZON kapitenerinë e PORTIT: Ti nuk ndryshon nga Mihali i Qeparoit, si e kërcënove me burg kapitenin e anijes së huaj...

Një jaht luksoz “Malteze Falcone”, që mbërriti dje në Portin e Durrësit, nuk u lejua të ankorohej në port për shërbimet bazë të karburantit,...

Drogë nga porti i Durrësit drejt italisë, arrestohet 60 vjeçari (EMRI-VIDEO)

Policia Kufitare ka goditur një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike në Pikën e Kalimit Kufitar Durrës mbrëmjen e djeshme. ...

Pas 3.4 mln eurove te ‘Toyotat’, policia e Durrësit gjen në autobusin ‘Iveko’ një kuti me ilaçe

Duket se pas zbulimit të 3.4 milionë eurove të gjetura në dy automjete “Toyota Yaris”, pak ditë më parë ka rritur edhe më shumë...

Aksion në Portin e Durrësit, procedohen 4 biznesmenët kontrabandistë dhe DOGANIERI nga Tirana (VIDEO)

Gjatë 12 orëve të fundit Policia Kufitare e Portit të Durrësit ka evidentuar dhe goditur katër raste të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë....

Lajmet e fundit