Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

populli

Policia nuk dha leje, reagon Sali Berisha: Vasalët e Edi Ramës nuk njohin ligjin, bulevardi do të buçasë nga thirrjet e popullit opozitar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot për vendimin e njoftuar dje nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, e cila nuk dha leje për protestën...

“Popullit i kërkohet të shtrëngojë rripin”, Meta: Rilindja ka prioritet krimin dhe jo arsimin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, shkruan se qeveria e ka të pamundur të plotësojë kërkesat e pedagogëve dhe studentëve, pasi prioriteti i...

“Është koha për udhëheqjen e popullit”, Meta thirrje për ndryshimin e qeverisë

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka shpërndarë fjalën e ish-presidentit amerikan Ronald Regan dhe thotë se tashmë në Shqipëri ka ardhur koha...

Çfarë po paralajmëron Vladimir Putin? Presidenti rus i drejtohet sonte popullit në konferencë urgjente

Presidenti rus Vladimir Putin pritet të mbajë një fjalim urgjent mbrëmjen e sotme, ku do t'i drejtohet popullit të tij për zhvillimet në Ukrainë....

Kryeministri Rama video-mesazh shqiptarëve për negociatat: S’kemi qenë kurrë më të fortë, vendi ynë nën qiellin e Europës së Bashkuar

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar mbrëmjen e sotme me një video-mesazh të gjithë shqiptarëve, për hapjen zyrtare të negociatave me Bashkimin Europian dhe...

Pak ditë nga protesta, paralajmëron Basha: Populli do çlirojë Kuvendin, do fshijë ministrat

Pak ditë para protestës së paralajëmruar nga opozita, më 16 shkurt kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh në Kuvend se vendit i duhet...

Arrestohet në Ekuador Bashkim Driza, bosi i firmës piramidale “Populli”

Ish-kreu i firmës piramidale “Populli”, Bashkim Driza i dënuar më parë për mashtrime me shuma të mëdha parash  është ndaluar nga autoritetet në Ekuador....

Lajmet e fundit