Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Polonia

Polonia mbyll kufijtë me shumë vende për shkak të virusit, mes tyre edhe Shqipëria

Ndërkohë që shtetet e tjera i kanë hapur kufijtë e tyre per turistët, Polonia i ka mbyllur ato. U bë me...

Bllokohen në Vlorë 2130 kg mish pule me salmonelë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Vlorë ka bllokuar një sasi prej 2130 kilogram mish pule me salmonelë. Mishi i pulës ishte...

Zjarret e shumta shkaktojnë 11 të vdekur në shtetin e BE-së

Polonia po përjeton një nga periudhat më kritike për sa i përket sigurisë teksa vetëm javën e kaluar 16 persona humbën jetën për shkak...

‘Masakër’ nga vetëtimat në Poloni, konfirmohen 4 të vdekur dhe 100 të plagosur

Është rënduar bilanci i viktimave dhe i të plagosurve në malet Tatra të Polonisë. Autoritetet zyrtare polake raportojnë se janë konfirmuar 4 vdekur (mes...

TRAGJIKE/ Po i ngjiteshin malit, vetëtima u merr jetën alpinistëve

Vetëtima të fuqishme shkaktuan vdekjen e disa alpinistëve në Poloni. Ngjarja e rëndë ndodhi në malin Gieëont ditën e sotme, kur një grup me...

Shpenzimet për ushtrinë, SHBA paralajmëron zhvendosjen e trupave nga Gjermania në Poloni

I dërguari i Presidentit amerikan Donald Trump në Gjermani, ka deklaruar ditën e sotme se  nëse kancelarja Merkel nuk rrit shpenzimet e mbrojtjes, atëherë...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO, Polonia ratifikon protokollin

Parlamenti polak ratifikoi sot Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Pro ratifikimit të Protokollit kanë votuar 388 deputetë ndërsa dy vota...

U vra mizorisht pak ditë më parë, Polonia përcjell kryebashkiakun për në banesën e fundit

Dhjetëra mijëra polakë i dhanë lamtumirën e fundit Pawel Adamowicz, kryetarit të bashkisë së qytetit polak, Gdansk të shtunën. Shumë vetë...

Meta takon Arnold Schwarzenegger, tregon SURPRIZËN e madhe për shqiptarët

Presidenti Ilir Meta ndodhet ditën e sotme në Katovicë të Polonisë, ku ka takuar aktorin holliwoodian të filmave aksion Arnold Schwarzenegger. ...

Polonia sfidon Shqipërinë, ofron 2 miliard dollarë për një bazë ushtarake amerikane

Për atë që ministrja e Mbrojtjes shqiptare, Olta Xhaçka e kërkoi falas, prezencë të ushtrisë amerikane në vendin tonë, Polonia është e gatshme të...

Lajmet e fundit