Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

politikanet

Pyesni Anshtajnin! Rama ironizon me politikanët britanikë që fajësojnë shqiptarët si kriminelë: Shumica janë të rregullt, paguajnë taksa

Kryeministri Edi Rama e quan çmenduri vënien në shënjestër të emigrantëve shqiptarë që shkojnë në Britaninë e Madhe, si shkak të rritje së krimit...

Operacion i madh në Brezovicë, sekuestrohen 100 vila të politikanëve e biznesmenëve

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë ka zhvilluar sot një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku janë sekuestruar 100 vila luksoze, të cilat...

Autoriteti i Dosjeve: Të ndryshojë ligji, për një person dalin dy vendime pasi kanë marrë më parë certifikatën e pastërtisë (PROPOZIMET DHE PER POLITIKANËT)

Autoriteti i kontrollit të dosjeve të ish-sigurimit kërkon që të rishohë vendimet e komisioneve të mëparshme Bezhani-Mezini, në dritën e fakteve të reja. Projekti...

“Kërkojmë faturë për këpucët e blera në Greqi në ’91”, Edi Rama ju kthehet Dhomave të Tregtisë: Politikanët dhe kriminelët nuk amnistohen!

Kryeministri Edi Rama është duke marrë pjesë në një dëgjesë publike për draft-projektligjin e amnistisë fiskale që qeveria e drejtuar prej tij ka prezantuar....

Damian Gjiknuri thirrje drejtësisë: Godisni edhe “djathtas”, krimet e tyre i kanë parë të gjithë!

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri u bëri thirrje organeve të drejtësisë të godasin edhe në radhët e opozitës. Gjatë fjalës së tij...

Monologu i fortë i Gjergj Lucës: 70% e politikanëve të majtë e të djathtë janë të korruptuar! Gjejnë gjuhën edhe me djallin për të...

Sipërmarrësi Gjergj Luca thotë se pjesa më e madhe e politikanëve në Ballkan janë të korruptuar. Janë një pjesë e vogël e tyre, thekson...

FOTO/ Puthje dhe përqafime, të gjithë të lumtur, te ambasada angleze politikanët harruan akuzat dhe SPAK-un

Mbrëmjen e djeshme Jubileu i Patintë i madhërisë së saj Mbretëreshës së Britanisë së Madhe Elisabet II u festua edhe në Tiranë, në një...

“RRINI LARG!” Flor Binaj thirrje politikanëve: Nuk ju duam në protestë, prej jush jemi në këtë pikë

Aktori Florjan Binaj i cili ka qenë një ndër zërat më të fortë të protestave të mbajtura në kryqytet kundër rritjes së çmimeve, i...

“Zhvishini politikanët”, rrëfehet Myslim Murrizi: Jemi qeverisur nga ish-komunistë që s’ besojnë në Zot, e shohin veten në karrige!

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se në politikën shqiptare, në 30 vite jemi qeverisur nga ish-komunistë që nuk besojnë në Zot, por e shohin...

Gazetarja: Politikanët shantazhohen për videot që kanë me femra

Gazetarja Fatjona Medini ka folur mbrëmjen e sotme për krimin e organizuar në 30 vitet e fundit në Shqipëri, ku ëhstë shprehur se viktimat...


Lajmet e fundit