Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

politikane

Shkarkohet kryeprokurorja e antikorrupsionit, fajëson politikanët në pushtet: Përpiqen të bllokojnë funksionimin e gjyqësorit

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, shkarkoi dje kryeprokuroren e antikorrupsionit, Laura Codruta Kovesi, në zbatim të një vendimi të Gjykatës Kushtetuese. ...

Gjendje e jashtëzakonshme në Meksikë, vriten 133 politikanë

Ka shkuar në 133 numri i politikanëve të vrarë gjatë mujave të fundit në Meksikë, teksa vendi po përgatitet për zgjedhje. ...

Vettingu/ Publikohen SHIFRAT: Një deputet mbledh të ardhura të larta 8.4 herë më shumë se paga, por gjyqtarët…

Zonja Arjana Fullani mban vendin e parë për shkak të përfitimeve të këtij lloji. Ajo deklaron të ardhura nga interesa bankare dhe bono thesari në vlerën...

Xhafaj u tërheq vëmendjen disa politikanëve: Flisni më pak, mos bëni rolin e prokurorit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është treguar i prerë dhe mjaft i ashpër me ata politikanë që sipas tij po bëjnë rolin e prokurorit....

Krimi në vend alarmon politikanët e biznesmenët, pajisen me armë zjarri

Qindra shqiptarë kanë aplikuar për t’u pajisur me armë zjarri gjatë dy viteve të fundit, ndërsa Policia e Shtetit ka pajisur me autorizim 301...

Kush janë emrat e mëdhenj të politikës nga PS, PD dhe LSI të cilët mbeten jashtë Kuvendit të Shqipërisë

Votat e qytetarëve ditën e djeshme, sipas numërimit të deritanishëm, lanë jashtë Parlamentit shumë figura të rëndësishme nga forcat kryesore politike të PS-së, PD-së...

Befasojnë dy politikanët e rëndësishëm, kapen për dore kundër homofobisë

Deputetët hollandez kanë publikuar një foto në median sociale duke u kapur përdore si qëndrim kundra homofobisë.  Bëhet fjalë për politikanët...

Lajmet e fundit