Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

politikane

Pas Sali Berishës, DASH “hedh grepat” në Bullgari; Politikanë, pronarë mediash dhe oligarkë shpallen “non grata” nga SHBA

Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli si “të korruptuar” dhe u ndaloi hyrjen pesë politikanëve të rëndësishëm bullgarë dhe familjeve të tyre duke zgjeruar në...

Politikanët bëhen bashkë urojnë besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin

Çdo ditë debatojnë për çështje politike dhe mospërputhje mendimesh, në festa fetare ashtu si ndodh gjithmonë politikanët ndajnë të njëjtin urim. Krerët më të lartë...

Paralajmërimi i fortë i Ulsi Manjës: Së shpejti në “rrjetat” e SPAK do të bien politikanë dhe zyrtarë të lartë

Kandidati i Partisë Socialiste në listën e Tiranës, Ulsi Manja, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në Euroneës Albania.Ai tha se...

‘Në Whatsapp-in e politikanëve ka xhevahirë të paçmuar’, ish ministri: Përgjimet e BILD i hanë atë që s’thuhet sms-ve

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar publikimin e mesazhit të kryeministrit Edi Rama dërguar presidentit Ilir Meta. Sipas Manjanit...

‘Mrekullia mbi tokë që premtoi Rilindja u shua’, Tabaku: Shqiptarë të varfër, qeveritarë të pasur

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se shqiptarët sot janë më të varfër ndërsa krejt e kundërta është për qeveritarët. ...

Meta thirrje politikanëve: E domosdoshme të krijojmë klimë të re, dëgjoni njëri-tjetrin

Në një kohë kur situata politike në Shqipëri është në ngërç, Presidenti Ilir Meta i bën thirrje politikanëve të krijojnë një klimë të re...

Pastrimi i parave/ Ndryshon ligji, politikanët 10 vjet nën vëzhgim pas lënies së detyrës

Raporti i Moneyval për Shqipërinë, lidhur me masat ndaj parandalimit të pastrimit të parave, tërhiqte vëmendjen në një sërë aspektesh për qeverinë shqiptare. ...

VETTINGU i POLITIKANËVE/ Komisioni i Venecias miraton opinionin përfundimtar: Nuk ka udhëzime dhe masa të përshtatshme

Në opinionin e miratuar në 14 dhjetor Komisioni i Venecias i Këshillit të Evropës shprehet se projektlijget për ndryshime kushtetuese që autorizojnë hetimin e...

EKSTREMISTËT grekë kërcënojnë EMRA PUBLIKË shqiptarë: Do marrim hak edhe brenda në Shqipëri, në listë POLITIKANË, GAZETARË e AKTIVISTË

Një grup ekstremist grek, ka shpërndarë në median greke një listë shqiptarësh që kërcënon se do ti ndjekin hap pas hapi edhe në Shqipëri...

Propozohet legjislacioni: Të gjithë politikanët t’i nënshtrohen testit të drogës

Kongresmeni republikan Clay Higgins kërkon që çdo anëtar i Kongresit t’i nënshtrohet rregullisht testit të drogës. Në pjesën më të madhe...

Lajmet e fundit