Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

politika

“Ju garantoj se jemi të pavarur”, kreu i SPAK flet për “presionet” e politikës, tregon raportet me SHISH dhe Policinë: Janë përditë në zyrat...

Kryeprokurori i SPAK, Altin Dumani thotë se as ai vet dhe asnjë prokuror i strukturës që ai drejton, nuk e ka ndjerë presionin e...

OSBE mesazh politikës: Nesër hapet zyrtarisht fushata, presim që të jetë paqësore! Të zbatohet ligji dhe rekomandimet tona

Prezenca e OSBE në Shqipëri, i ka dërguar një mesazh politikës shqiptare, një ditë para nisjes zyrtare të fushatës për zgjedhjet vendore të 14...

Berisha: S’jap dorëheqje për zgjedhje lokale, ja kur do them “mirupafshim”! Ramën do e mund në…

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se rregulli i statutit të partisë se kryetari largohet nëse nuk fiton zgjedhjet, nuk vepron në zgjedhjet...

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Çipa: Mediat në Shqipëri të kapura nga grupet e interesit, në ortakëri me politikën

Kryetari i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa në një intervistë për Zërin e Amerikës ka ngritur shqetësimin lidhur me situatën problematike që ka...

Kanye West nuk heq dorë nga politika, shpall kandidaturën për President

Kanye West tha se po planifikon një kandidim presidencial në 2024 dhe po ndihmohet nga Milo Yiannopoulos për këtë gjë. Ka qenë vetë reperi...

Politika kujton sot shenjtërimin e shqiptares së mirë, Nënë Tereza

Sot, bëhen gashtë vite nga 5 shtatori i 2016-ës, kur botës iu shtua një shenjtore... Ajo është Nënë Tereza, sot Shenjta Terezë, gruaja bujare...

Simon Miraka flet i prekur: Debati për emrin tim më kujtoi oficerët e Sigurimit, kur më dënuan për herë të nëntë

Ish i përndjekuri Simon Miraka, anëtarë në Komisionin për dosjet e Sigurimit të Shtetit, ka folur për debatin që është ngritur në Kuvend për...

Astrit Veliaj tërhiqet nga politika: Do t’i kthehem biznesit, kontributi në ekonomi është politika më e mirë!

Biznesmeni i njohur dhe politikani i djathtë Astrit Veliaj, tërhiqet nga politika aktive. Është vetë Veliaj që përmes një mesazhi njofton këtë vendim dhe...

Mediat greke “falenderojnë” politikën shqiptare: Conference League më pranë Athinës, 150 milionë euro drejt zhvendosjes në Greqi (SITUATA KONFLIKTUALE)

Vazhdimi i situatës në futbollin shqiptar, ku presidenti i FSHF, Armand Duka është i pezulluar me një vendim gjykate, dhe po ashtu edhe sekretari...

Politika shqiptare uron 8 Dhjetorin: Ditë e madhe për brezin më vital të shoqėrisë, Gezuar Rini!

8 Dhjetori, dita që përkujton lëvizjen studentore që nisi në Tiranë dhe solli rënien e një prej regjimeve më mizore në Europë, festohet dhe...

Lajmet e fundit