Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

policia

Shikon policët dhe hedh dozat e drogës përtokë, prangoset shpërndarësi në Fier

Shikon policët dhe hedh dozat e drogës përtokë, prangoset shpërndarësi 22 vjeçar në Fier. Specialistët Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë...

“Hijet e Natës”, goditet grupi kriminal shtrirë në Dibër, Bulqizë, Kosovë, Maqedoni e Greqi. Në pranga 1person, kërkohen 3 të tjerë

Finalizohet operacioni   "Hijet e natës". Kapet dhe ndalohet një shtetas si dhe shpallen në kërkim tre shtetas të tjerë. Nga Sektori për Krimet Rënda në...

Haki Çako flet për masakrën e Elbasanit: Nuk ka një grup kriminal me “uniformë policie”

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, gjatë një interviste për “Tonight” në Ora News, ka shpjeguar motivet e lëvizjeve të shumta...

Lëvizje masive në Policinë e Shtetit, preken edhe Krimet e Rënda

Lëvizje masive janë kryer sot në Policinë e Shtetit dhe shumica e tyre janë në nivel zëvendës drejtorash, por janë prekur edhe drejtori të...

Operacionet e fundjavës, Policia arreston 11 shoferë të dehur, 3 me armë dhe 10 me drogë

Policia e Shtetit ka vijuar edhe këtë fundjavë me aksione të shumta që kanë për qëllim rritjen e rendit dhe të qetësisë në vend....

Vjedhje energjie, prerje pyjesh dhe ndërtime pa leje, arrestohen 14 persona

Policia në bashkëpunim me OSHEE kanë vijuar aksionin për parandalimin dhe ndërprerjen e vjedhjes së energjisë elektrike duke arrestuar 11 persona. Për prerje të...

“Mitsubishi” aksidenton për vdekje një person në Tiranë

Një automjet tip “Mitsubishi” me targa TR4760M aksidenton për vdekje një 50 vjeçarin në Tiranë. Aksidenti ndodhi para pak minutash në...

Goditet punonjësi i OSHEE në Tiranë, arrestohet autori

Një punonjës i OSHEE goditet në Tiranë. Në prangat e policisë, si autor i ngjarjes ka rënë shtetasi Artur Daci....

Zbardhen pamjet / Masakra e Elbasanit dyshohet se u krye nga vrasës me pagesë me uniforma të ushtrisë ruse

Masakra e Elbasanit me tre të vrarë dhe 8 persona të plagosur dyshohet se është kryer nga vrasës me pagesë, të veshur me uniformat...

Lajmet e fundit