Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

policia

Shpërndante heroinë dhe kanabis në Gjirokastër, arrestohet 37 vjeçari

Arbër Maliqi, 37 vjeç, është arrestuar nga Policia e Gjirokastrës, pasi shpërndante heroinë dhe kanabis në zona të ndryshme të qytetit. Me vete ai...

“Shtrihu në tokë, asnjë lëvizje”, Policia parandalon atentatin në Vlorë, 28 vjeçari prangoset në rrugë me kallashnikov (EMRI – VIDEO)

Donald Petani (Alimuçaj) është prangosur nga Policia e Vlorës në kushtet e flagrancës, pasi ishte nisur për të kryer një ngjarje kriminal. Ai është...

Goditi operatorin dhe i theu telefonin gazetares së emisionit “Stop”, arrestohet 50-vjeçari në Fier

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia pasi goditi operatorin e emisionit “Stop” si dhe i theu telefonin gazetares e cila po e merrte në...

Banorët e “Mangalemit” në rrugë me fëmijët/ “Tirana Administrim” vendos tarifa abuzive për ashensorët, nuk zbaton as urdhrin e Policisë së Tiranës (VIDEO)

Banorët e kompleksit "Mangalem" në Tiranë ndodhen prej orësh në kaos, pasi kompania që ka marrë në administrim godinat e tyre ka vendosur tarifa...

Turisti spanjoll vetë-plagoset me thikë në Divjakë dhe humb jetën, shoqërohet shoku i dhomës së hotelit

Një turist spanjoll ka humbur jetën në një hotel në fshatin Karavasta të Divjakës, pasi është vetë-plagosur me thikë. Grupi hetimor ka shkuar në...

Anëtar i organizatës kriminale në Angli, Interpol prangos 49 vjeçarin nga Tirana (EMRI-VIDEO)

Një 49 vjeçar nga Tirana është arrestuar nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë...

Gruaja në Fresk hodhi qenin nga kati i 6-të i pallatit, vjen reagimi i Policisë së Tiranës

Policia e Tiranës ka reaguar për rastin e dhunimit të kafshës (qen) nga një qytetare në zonën e Freskut në kryeqytet,  duke e hodhur...

DEA amerikane me zyrë në Tiranë? Ministri Çuçi: Është vetëm një agjent, lëvizje e koordinuar me Policinë dhe SPAK

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, është shprehur në Kuvend se DEA amerikane nuk ka një zyrë në Tiranë, por njoftimi i Ambasadës së SHBA...

Tentoi të vriste një person në vitin 2020 dhe plagosi gabimisht kalimtarin, policia kap 29-vjeçarin në Shkodër (EMRI)

Një 29-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga Policia në Shkodër. Sipas njoftimit të policisë mësohet se shtetasi Brisel Kurtmetaj ka rënë në prangat...

Përleshje të dhunshme në Pakistan, Policia përpiqet të arrestojë liderin e opozitës

Mbështetësit e liderit kryesor të opozitës pakistaneze, Imran Khan, janë përleshur me policinë jashtë shtëpisë së tij, ndërsa oficerët përpiqen ta arrestojnë atë. Policia...

Lajmet e fundit