Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

policia shqiptare

Emigrantë me “letra” të falsifikuara nga Ballkani në Angli dhe Amerikë, shkatërrohet grupi i kontrabandistëve, policët shqiptarë në aksionin në Spanjë

Një grup i madh për kontrabandimin e emigrantëve nga Ballkani Pernëdimor, drejt Anglisë dhe Amerikës, është goditur nga Europol, dhe pjesëmarrëse ka qenë dhe...

Operacioni i koduar “SHPIRTI”, dalin PAMJET: Policia dhe Antimafia arrestojnë 38 persona në Tiranë dhe Itali, koordinohej nga Eurojust në Holandë

Një operacion i madh që lidhet me luftën kundër drogës, korrupsionit dhe pastrimit të parave është koordinuar nga sektori i Antimafias në Itali dhe...

Mashtroi kompaninë shqiptare dhe mori 426 mijë euro, homologët arrestojnë në Gjermani 41 vjeçarin rumun, Policia kishte 4 vite që e hetonte

Një 41 vjeçar nga Rumania dhe me banim në Gjermani ka rënë në prangat e autoriteteve atje, pasi Policia shqiptare ka kërkuar arrestimin e...

Deklarata e Xhafajt, ish-aleati i Ramës: Tani Policia shqiptare drejtohet nga ekspertë të FBI-së

Mbrëmjen e djeshme ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha në Report Tv se ka informacion se forca të jashtme kërkojnë destabilizimin e vendit duke...

Policia shqiptare dhe Guardia di Finanza finalizojnë mega-operacionin anti drogë, ndalohet gomonia në mes të detit

Policia shqiptare në bashkëpunim më atë italiane kanë finalizuar një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë të suksesshëm. Mësohet se pas një hetimi të...

Bashkëpunim i policisë shqiptare me atë maqedonase, patrullime të përbashkëta për sezonin turistik (VIDEO)

Në kuadër të bashkëpunimit të Policisë Shqipërisë me atë Maqedonisë, në këtë sezon veror dy policitë kanë patrulluar respektivisht në Strugë dhe në Sarandë....

Operacioni italo-shqiptar: Kapet motoskafi me drogë, arrestohen 3 persona

Nga operacioni antidrogë mes policisë italiane dhe asaj shqiptare është goditur një tjetër rast i tentativës për të trafikuar lëndë narkotike me skaf në...

Bukuroshja e policisë shqiptare bëhet “hit” edhe në mediat e huaja (Foto)

Efektivja e forcave të policisë, Anisa Zani, pasi pushtoi mediat vendase falë bukurisë së saj, duket se po shndërrohet në një “hit” edhe në...

Lajmet e fundit