Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

policia rrugore

Gledis Nano mbledh drejtuesit e Policisë Rrugore: Kërkoj nga të gjithë ju angazhim më të madh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, së bashku me Drejtorin e Departamentit për Sigurinë Publike Rebani Jaupi, zhvilloi me drejtuesit e...

“Tapë” në timon, arrestohet 35 vjeçarja që goditi policin e Rrugores në Tiranë

Një 35-vjeçare është arrestuar ditën e sotme, pasi  ka goditur një punonjës të Policisë. Uniformat blu të Tiranës bëjnë me dije se shtetasja E....

Bilanci i 3 mujorit të parë të vitit 2022-t/ Policia Rrugore: Janë vendosur 68 mijë gjoba dhe janë pezulluar mbi 2 mijë patenta

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë bilancin e  3 mujorit të parë për vitin 2022. Bëhet me dije se përgjatë kësaj periudhe janë konstatuar,...

VIDEO/ Patrulla i vihet në ndjekje Mercedesit në autostradë, me shpejtësi tej normave; Vendosen mbi 5.000 gjoba

Dhjetëra shoferë janë gjobitur nga Policia Rrugore e Tiranës për manovra të rrezikshme në rrugë, gara shpejtësie, parakalime të gabuara dhe xhama të zinj....

Policia Rrugore shton masat e sigurisë, arrestohen 14 shoferë, gjobiten qindra drejtues mjetesh për shkelje të rregullave

Policia Rrugore ka shtuar masat e sigurisë në fundjavë për shkak të fluksit të automjeteve që qarkullojnë në drejtim të kryeqytetit. Bëhet me dije se...

Me shpejtësi “skëterrë” dhe “tapë” në timon/ Arrestohen 4 shoferë në Elbasan, hiqen 26 patenta dhe vendosen 693 gjoba (VIDEO)

Policia e Elbasanit ka shtuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Gjatë javës...

Gledis Nano firmos ndryshimet e shefave te Policia Rrugore, EMRAT për lëvizjet në 5 qarqet e vendit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka firmosur sot një sërë ndryshimesh në Sektorët e Policisë Rrugore në qarqe. Ato bëhen...

Njoftim i rëndësishëm për shoferët: Nga nesër bllokohet për shkak të punimeve segmenti Kryqëzim Rinas – Qafë Kashar

Policia Rrugore ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrugë do të bllokohet segmenti rrugor kryqëzim Rinas-Qafë Kashar. Drejtimi i lëvizjes së automjeteve Qafë...

Viti 2022 nis mbarë, Policia: Asnjë aksident me viktima dhe asnjë ngjarje e rëndë kriminale, respektoni masat anti-COVID pasi ka hyrë në fuqi ora...

Viti 2022 ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi fatmirësisht policia njofton se nuk është regjistruar asnjë aksident me viktima apo...

Gjesti i bukur në prag festash, punonjësit e policisë me fëmijët e tyre shpërndajnë dhurata në jetimore dhe qendrat sociale

Punonjës të Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë së bashku me fëmijët e tyre kanë vendosur që të shpërndajnë shurata në disa shtëpi fëmijësh...

Lajmet e fundit