Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

policia rrugore

Pa rrip sigurimi dhe me shpejtësi “skëterrë”, makina inteligjente “kap mat” shoferët, hiqen 256 patenta në 48 orë

Policia Rrugore vijon kontrollet me dronë dhe radarë për monitorimin e qarkullimir rrugor, me qëllim shmangien e aksidenteve.  Bëhet me dije se 48 orët e...

Conference League “ngriti në këmbë” policinë, blutë bëjnë bilancin: 4.177 masa administrative, janë pezulluar 79 leje drejtimi

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë bilancin për javën që lamë pas.  Sipas uniformave blu mësohet se gjatë javës që lamë pas shërbimet e...

Policia monitoron rrugët me makina inteligjente dhe radarët automatikë, mjetet “fluturojnë” me 218km/h, pezullohen 95 patenta dhe gjobiten qindra shoferë

Policia Rrugore vijon monitorimin në akset rrugore në të gjithë vendin me makina inteligjente dhe radarë automatikë, ku në Rrugën e Kombit janë konstatuar...

VIDEO/ Makina inteligjente “kap mat” shoferin në aksin Lushnje – Kavajë, po lëvizte me shpejtësi 211km/h

Policia Rrugore ka monitoruar me makinën inteligjente dhe radarët automatikë akset rrugore Kavajë – Lushnjë - Kavajë. Gjatë monitorimit janë kapur makina që udhëtonin me...

Makina inteligjente monitoron Bypass-in e Fierit, pezullohen 93 patenta, gjoba edhe për 123 shoferë të tjerë

Policia Rrugore ka monitoruar me anë të makinës inteligjente Bypass-in e Fierit gjatë mbrëmjes së djeshme, ku janë konstatuar mjete të cilët lëviznin me...

Makina inteligjente iu bën “gjëmën” shoferëvë, brenda 2 orësh pezullohen 60 patenta dhe vendosen 105 gjoba

Policia Rrugore ka monitoruar me anë të makinës inteligjente Rrugën e Kombit, ku vetëm përgjatë 2 orëve janë pezulluar 60 leje drejtimi dhe janë...

Shoferë KUJDES! Policia Rrugore nxjerr në terren mjetet e reja: Lexojnë targat në qarkullim dhe shpejtësinë

Drejtoria e Policisë Rrugorë për parandalimin e aksidenteve rrugore ka nxjerrë në terren flotën e re të makinave të pajisura me radarë dhe lexues...

Policia fut 100 makina në LISTËN E ZEZË: Me shpejtësi mbi norma dhe me targa të huaja

Policia Rrugore ka shpallur një listë me 100 makia që kanë rrezikshmëri të lartë për kryerjen e aksidenteve apo kundravajtjeve të tjera ligjore. Kjo listë,...

Policia Rrugore del me radar dhe rrugët e Tiranës: E pësojnë për shpejtësi mbi dhjetëra shoferë

Numri i lartë i aksidenteve dhe përmirësimi i parametrave të sigurisë rrugore, ka bërë që Policia e Tiranës të dalë me radar për kontrollin...

Gledis Nano mbledh drejtuesit e Policisë Rrugore: Kërkoj nga të gjithë ju angazhim më të madh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, së bashku me Drejtorin e Departamentit për Sigurinë Publike Rebani Jaupi, zhvilloi me drejtuesit e...

Lajmet e fundit