Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

policia rrugore

Nuk respektojnë vijat e bardha, droni “kap mat” shoferët te Komuna e Parisit

Fushata e Policisë Rrugore të Tiranës për ndërgjegjësimin e shoferëve për të respektuar vijat e bardha, është zhvendosur dje dhe në zonën e Komunës...

Hodhi shishen nga makina, e pëson keq shoferi në autostradën Tiranë-Durrës (Video)

Gjobë të majme ka marrë një shofer, i cili është filmuar duke shkelur kodin rrugor në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas gjobës, shoferi është kapur duke qarkulluar...

Falsifikonin shpejtësinë që kapte radari, AMP-ja pezullon nga detyra 5 inspektorë të Policisë Rrugore (EMRAT – DETAJE)

Pesë inspektorë të Policisë Rrugore të Tiranës janë pezulluar nga detyra, në bazë të një vendimi të Prokurorisë së kryeqytetit dhe të zbatuar nga...

Droni dhe makina inteligjente “s’falin” shoferët, hiqen 52 patenta dhe qindra gjoba në dy akse problematike (VIDEO)

Policia Rrugore vijon kontrollet me dron dhe radarë në të gjitha akset e vendit me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e shkelësve të...

190 km/h në Bypassin e Fierit, Policia apel shoferëve: Mos fluturoni, radarët automatikë janë në të dy kahët e lëvizjes

Policia e Shtetit u bën thirrje shoferëve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, për të mbrojtur jetën e tyre dhe të përdoruesve të...

Me Mercedes rrugëve të Tiranës, 21 vjeçari pa patentë arrestohet pas VIDEOVE në Tik Tok, nën efektin e kokainës dhe hashashit

Një shofer 21 vjeçar është arrestuar nga Policia Rrugore e Tiranës, pasi lëvizte me një mjet luksoz Mercedes Benz në rrugët e kryeqytetit dhe...

“Hape krahun, hape krahun”, ja si kapet një shofer me shpejtësi, Policia Rrugore prezanton makinat inteligjente dhe radarët automatikë (VIDEO)

Flota e re e automjeteve të Policisë Rrugore, e pajisur me bazën logjistike bashkëkohore, makinën inteligjente dhe radarët automatikë, ka qenë prej një jave...

Policia Rrugore e Tiranës: Rruga e Kopshtit Zoologjik është kthyer me një sens lëvizjeje, pas dy javësh këshillim do gjobiteni!

Rrugorët e Tiranës apelojnë të gjithë drejtuesit e mjeteve në kryeqytet që të tregojnë kujdes gjatë qarkullimit në zonën e Liqenit të Thatë dhe...

Makina inteligjente “kap mat” shoferët, pezullohen 104 patenta dhe vendosen qindra gjoba të majme

Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se gjatë fundjavës janë kryer kontrolle në rrugët e kryeqytetit dhe në rrugët interurbane Tiranë–Durrës-Tiranë dhe Tiranë-Elbasan–Tiranë....

Pa rrip sigurimi dhe me shpejtësi “skëterrë”, makina inteligjente “kap mat” shoferët, hiqen 256 patenta në 48 orë

Policia Rrugore vijon kontrollet me dronë dhe radarë për monitorimin e qarkullimir rrugor, me qëllim shmangien e aksidenteve.  Bëhet me dije se 48 orët e...

Lajmet e fundit