Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

policia kufitare

Turistët e huaj ngecin mes shkëmbinjve në kanionin e Gjipesë, pas sinjalit SOS Policia Kufitare u jep ndihmën urgjente, njëri dëmtohet në këmbë

Disa turistë të huaj kanë mbetur të bllokuar ditën e sotme në kanionin e Gjipesë, teksa po eksploronin në ujërat përmes shkëmbinjve. Policia Kufitare e...

Rrezikojnë mbytjen pas defektit në skaf, Policia Kufitare shpëton turistët në Karaburun (FOTO)

Policia Kufitare ka shpëtuar 6 turistë në Karaburun. Mësohet se skafi me të cilin po lundronin turistët, ka pësuar defekt, duke rrezikuar mbytjen. Skafi i...

Drejtuesit e Policisë Shqiptare presin në takim drejtuesen e SEESAC, diskutohet për rritjen e kapaciteteve në luftën kundër trafikut të armëve

Drejtori i Policisë Kriminale, Tonin Vocaj dhe Drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, Eduart Merkaj, kanë pritur ditën e sotme në një takim...

Policia e ‘ndan mendjen’, mbyll pikat e kalimit kufitar me Kosovën për 14 ditë

Policia Kufitare njofton të gjithë qytetarët  se pikat e kalimit kufitar me Kosovën do të mbyllen për 14 ditë, për arsye të parandalimit të...

Mediat lajmëruan mbylljen e kufirit me Kosovën, reagon Policia Kufitare

Policia Kufitare ka reaguar pas lajmit në media se është mbyllur për 3 ditë kufiri me Kosovën. Në njoftimin e Policisë...

Trafikoi motorr të vjedhur, kapet i riu në Portin e Vlorës (DETAJE)

Policia Kufitare ka bërë kapjen dhe ndalimin e shtetasit D.H., 23 vjeç, banues në Fier. Policia Kufitare Vlorë ka bërë ndalimin e tij në...

Probleme shëndetësore në bordin e anijes, shpëtohet turisti Italian në Karaburun

Një turist italian është jashtë rrezikut për jetën falë transportit dhe ndërhyrjes së shpejtë të mjekëve në Spitalin e Vlorës. 59-vjeçari...

Policia kufitare shpëton dy persona në Dhërmi

Policia kufitare ka shpëtuar mbrëmjen e sotme 2 shtetas të cilët rrezikuan jetën në ujërat detare të Dhërmiut. Mësohet se dy...

Po udhëtonte jashtë vendit, kapet 38-vjeçari me mbi 26 mijë euro në Rinas

Policia kufitare ka kapur ditën e sotme një 38-vjeçar me mbi 26 mijë euro në Rinas. Shtetasi me iniciale J.S. po...

Aksioni i SHÇBA, shkon në 7 numri i të arrestuarve në Gjirokastër

Ka rënë në prangat e policisë një person i arrestuar për korrupsion, duke e çuar në 7 numrin e të arrestuarve sot pas hetimeve...

Lajmet e fundit