Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

policia greke

Bënin “kërdinë” me 15 grabitje në ditë, në pranga 27 shqiptarët në Greqi

Janë arrestuar nga policia greke 27 shqiptarë me akuzën për grabitje. Në bandën e tyre bënin pjesë dhe një shtetas bullgar,...

Arrestohet me 3 çanta drogë dhe 1 kallashnikovë shqiptari në kufirin greko-shqiptar

Policia Greke ka sekuestruer 49 kile maijuanë dhe një kallashnikovë me bajonetë në kufirin greko-shqiptar.   Në afërsi të Janinës, gjatë...

Policia greke shkatërron bandat shqiptare në Thesali

Me anë të një super aksioni të forcave speciale, policia greke ka arritur të bëjë asgjesimin e dy prej grupeve më të rëndësishme të...

Policia greke sekuestron 210 kg hashash, në pranga dy shqiptarë

Policia e Greke ka sekuestruar sot 210 kg drogë llojit marjiuanë të cilat dyshohet se i përkasin 2 shqiptarëve. Droga...

Policia greke sekuestron 119 kg drogë, në pranga 29 vjeçari shqiptar

Policia greke ka sekuestruar 119 kg marijuanë në kufi me vendin tonë. Droga e fshehur në një automjet ishte ndarë në...

Shqiptari me 42 kg kanabis i “fluturon” me makinë policisë greke, ndjekje si në filma

Një 27 vjeçar shqiptar u arrestua mëngjesin e sotëm (27 shkurt) në rajonin e Kosturit në Greqi për posedim të lëndëve narkotike. ...

Pranga shqiptarit dhe grekut, kapen në Janinë me 128 kg kanabis

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë arrestuar në flagrancë nga policia helene teksa po transportonin drogë me dy automjete. Aksioni...

Shqiptari kapet në Greqi me 14 kg kanabis, pas një orë ndjekje nga policia

Policia greke ka pikasur një mjet që vinte me shpejtësi nga kufiri me Shqipërinë dhe është vënë në ndjekje të tij. Sipas burimeve, në...

Krimineli shqiptar fshihej në Kretë, arrestohet për llogari të Interpol Tirana

Një 54-vjeçar shqiptar i akuzuar për një sërë veprash të rënda penale është arrestuar nga policia greke pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia...


Lajmet e fundit