Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

policia greke

“Do më vrasin….”, akuzohet për përdhunim, Spartak Dyrmishi i frikësuar për jetën: Policia greke më ka thyer këmbët….

"Piranjat" kanë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes ekstradimin e jashtëligjshëm të Spartak Dyrmishit drejt Greqisë, ku akuzohet për përdhunimin e një gruaje. Dyrmishin,ka treguar...

Policia reagon për arrestimin e 45-vjeçarit: I akuzuari shprehu dëshirën për t’u dorëzuar tek autoritetet greke

Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht sa i përket arrestimit të 45-vjeçarit që akuzohej për përdhunim në shtetin fqinj, Greqi. Policia njofton se gjatë orëve...

Tentuan të kalojnë kufirin të armatosur/ Policia greke arreston dy shqiptarë, u sekuestron një pistoletë dhe kanabis

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia greke, pasi tentuan të kalojnë kufirin të armatosur. Mësohet se dy shqiptarët janë kapur në kufirin e gjelbër, pranë Kosturit...

Arrestohet i riu shqiptar në Greqi, tentoi të përdhunonte polaken që njohu në Facebook

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ampleokopi të Greqisë, ku një 30-vjeçar shqiptar ka tentuar të përdhunojë një vajzë 23-vjeçare nga Polonia. Ai është...

Fshihnin kokainë në gjoksin e partnereve, prangosen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vellezër shqiptarë janë arrestuar nga Policia greke, pasi akuzohen se shisnin  drogë në  lagjet e Pireut, Greqi. Të rinjtë shqiptarë përkatësissht 24 dhe...

Bënin “namin” me vjedhje, goditet organizata kriminale në Athinë, arrestohen 30 persona, mes tyre 20 shqiptarë

Policia greke ka goditur një grup kriminal që akuzohen për një sërë vjedhjesh më së shumta të bëra në transportin public. Bëhet me dije se...

I riu gëlltit plot 40 doza kokainë për t’i shpëtuar policisë në aeroport

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia greke pasi është kapur me kokainë. Sipas mediave vendase mësohet se shtetasi nigerian është arrestuar teksa priste në Aeroportin...

Makina e mbushur me hashash, arrestohet shqiptari në Igumenicë

Një makinë e ngarkuar me një sasi të konsiderueshme droge u gjet herët në mëngjes në një zone pranë Igumenicës në Greqi. Mediat greke bëjnë...

“I rrezikshëm”, policia greke shpall në kërkim shqiptarin “Xhovani”, ja për çfarë akuzohet

Një shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi konsiderohet shumë i rrezikshëm. Shqiptari i njohur me emrin “Xhovani”, akuzohet për një sërë vjedhjesh...

U vra gabimisht nga Policia greke, Gjykata në Athinë dëmshpërblen me 410.000 euro familjen e 20 vjeçarit shqiptar, Niko Todi

Gjykata në Athinë dëmshpërblen me 410.000 euro familjen e 20 vjeçarit Niko Todi. I riu shqiptar u vra aksidentalisht gjatë një shkëmbimi zjarri mes...

Lajmet e fundit