Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

policia e shtetit

Konfliktohet me prokurorin, arrestohet Arben Zeqja dhe procedohet i vëllai punonjës në Gjykatë (NGJARJA)

Konfliktohet me Prokurorin, arrestohet në flagrancë Arben  Zeqja dhe  procedohet penalisht në gjendje të lirë vëllai i tij, punonjës  i sigurisë i Gjykatës Dibër)....

Finalizohet “FAST”, kapet me 10 kg drogë në Durrës punonjësi i Komandës , në pranga dhe 1 tjetër (EMRAT)

Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Fast". Arrestohen në flagrancë dy shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër. Një nga të arrestuarit është punonjës...

Ndryshime në Polici, ja drejtuesit që lëvizin

Drejtoria e Përgjithshem e Policisë së Shtetit ka miratuar disa lëvizje drejtuesisht në Tiranë dhe rrethe. Shefi i Komisariatit Nr.4 në Tiranë,...

Detajet / Hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes përgjuese në Polici

Prokuroria e akuzon kreun e Policisë edhe për lëvizjen e pajisjes përgjuese nga Policia e Shtetit ditën kur O.P.Gj të Prokurorisë Tiranë kanë shkuar...

Rama shmang pyetjet e gazetarëve: Kur bie shumë në sy ngjall xhelozi e mllefe

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë të shkurtër për media nga Panairi i Policisë, që po mbahet në bulevardin Dëshmorët e Kombit. ...

Ja kush e zëvendëson Haki Çakon pas pezullimit nga detyra

Pas pezullimit të Haki Çakos, në krye të Policisë së Shtetit do të emërrohet Rebani Jaupi, i cili aktualisht është zëvendës drejtor. ...

“Përgjimet”, Rama: Ndjesë Italisë, kjo ndodhi është e pajustifikueshme

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ndjesë publike qeverisë italiane përmes ambasadorit shqiptar për përfshirjen, siç thotë ai, "indirekte në një hetim absurd si...

Policia ndalon shoferin e “Audi A6” në Lezhë për kontroll rutinë por ai e kundërshton. I gjendet drogë dhe arrestohet

Kundërshton punonjësin e policisë , ( drejtuesi i mjetit) gjatë kontrollit i gjenden 417,6 gr lëndë bimore e dyshuar Cannabis Sattiva, arrestohet në flagrancë...

Haki Çako në SHBA takime të rëndësishme me drejtues të lartë, zbardhet vizita

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako  gjatë vizitës së tij në  U.S.A pati disa takime të rëndësishme me drejtues të lartë të disa...

Pajisja e Policisë, Zv/drejtori Çipa merret në pyetje nga Prokuroria

Zëvendësdrejtori i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa është marrë në pyetje nga Prokuroria e Tiranës lidhur me një pajisje që disponon ky institucion. ...

Lajmet e fundit