Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

policia e shtetit

Ambasada e SHBA i dhuron Policisë 380,000 dollarë pajisje kompjuterike

Ambasada e SHBA në Tiranë i dhuroi dje Drejtorisë së Antiterrorit dhe Mjekësisë Ligjore Kompjuterike pranë Institutit të Policisë Shkencore në Policinë e Shtetit,...

“Furtunë” në Policinë e Shtetit, Rrumbullaku pritet të firmosë largimin e drejtorëve të qarqeve (EMRAT)

Emrat e rinj të drejtuesve të Policisë në disa qarqe të vendit pritet të njoftohen zyrtarisht për largimin e tyre dhe zëvendësimin nga të...

Rrumbullaku i përgjigjet Sali Berishës: Gert Shkëlqim Shehu nuk ka qenë ASNJËHERË pjesë e Policisë! Vërtetimin mjekësor e ka nxjerr vetë FAMILJA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka hedhur poshtë deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se 31-vjeçari Gert Shehu,...

Policia vendos perimetrin e sigurisë, Jaupi: Organizatorëve të protestës i kemi kthyer njëherë përgjigje, ka ambiente të tjera të lira

Policia e Shtetit ka njoftuar sot masat që do të merren për mbarëvajtjen e samitit të Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor, në datën 6...

Pas largimit nga posti i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Gledis Nano i rikthehet studimeve

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, është një nga fituesit e degës së Masterit Ekzekutiv në Kriminologji, pranë Fakultetit të Drejtësisë. Sipas...

U kap në Itali duke vjedhur, Rrumbullaku përjashton efektivin Klisman Nikolli

Punonjësi i Patrullës së Shëngjinit Klisman Nikolli është përjashtuar nga detyra, pas lajmit të arrestimit të tij për vjedhje në Itali.Në njoftimin e bërë...

Përmbytjet në vend, Ministria e Mbrojtjes jep lajmin e mirë: Situata e normalizuar, në Shkodër banorët po kthehen në shtëpitë e tyre

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dijse se situata në qarqet e prekura nga përmbytjet si pasojë e reshjeve paraqitet e normalizuar. Sipas të dhënave...

Luftë krimit të organizuar, Rrumbullaku pret delegacionin e Policisë Federale të Gjermanisë: Thellojmë më tej bashkëpunimin

Një delegacion përfaqësuesish të Zyrës Federale të Policisë Kriminale të Gjermanisë (BKA), ka mbërritur në Tiranë, ku është pritur në një takim nga drejtori...

Moti i keq / Policia Rrugore apel shoferëve: Moderoni shpejtësinë, ka prezencë uji dhe inerte në disa akse

Policia Rrugore i bën thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm në drejtimin e mjetit për shkak se në disa akse rrugore ka prezencë uji...

Zv/ambasadori amerikan takon Rrumbullakun, garanton mbështetje për Policinë e Shtetit dhe mbrojtje nga sulmet kibernetike

Zëvendës Ambasadori i SHBA në Tiranë, Demian Smith, i shoqëruar nga Shefja e Zyrës së Sigurisë Rajonale në Ambasadën e SHBA-së, Karen Riley, ka...

Lajmet e fundit