Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

policia e kosoves

Zhgarravitën makinat zyrtare, Policia e Kosovës arreston 8 aktivistë, mes tyre dhe bashkëshorti-politikan i Besa Shahinit

Disa aktivistë të Partisë Socialdemokrate në Kosovë janë arrestuar nga Policia. Mësohet se ata kanë protestuar për të kundërshtuar taksën shtesë për regjistrimin e...

Ekstremisti serb shan Policinë e Kosovës gjatë marshimit në Gazimestan, fillon të qajë kur efektivët e arrestojnë

Një ekstremist serb e ka pësuar keq gjatë marshimit në Gazimestan, pasi ka sharë Policinë e Kosovës.Efektivët e kanë kuptuar fjalorin banal të serbit...

E RRALLË/ Qytetari shqiptar falenderon policinë pasi i hoqën patentën dhe e gjobitën me 300 euro: Faleminderit që më ndërgjegjësuat, mos toleroni askënd! (VIDEO)

Nuk ndodh shpesh që drejtuesit e mjeteve të falenderojnë efektivët e policisë kur këta të fundit i gjobisin apo u heqin patentën, por një...

Ardi Veliu dhe homologu kosovar nënshkruajnë “Memorandumin e Bashkëpunimit”: Të kontribuojmë në forcimin e sigurisë të dy vendeve

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti, i shoqëruar nga drejtues të tjerë të lartë të Policisë së Kosovës është pritur sot...

Pezullohet polici i Kosovës me origjinë boshnjake, bëri postim racist ndaj shqiptarëve

Policia e Kosovës ka pezulluar një efektiv me origjinë boshnjake pas një komenti racist që kishte bërë ndaj shqiptarëve. Pjesëtari i policisë së Kosovës nga...

4 ditë pas aksionit në Lipjan/Ardi Veliu pritet në takim nga homologu kosovar, palët zotohen për vijimin e bashkëpunimit policor mes dy vendeve

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti ka pritur në një takim sot homologun shqiptar, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit,...

Ndalimi i kamionit me 400 kg kokainë, reagon Policia e Kosovës: Kemi arrestuar personat e dyshuar, disa të tjerë janë në kërkim

Policia e Kosovës ka reaguar në një deklaratë për shtyp, lidhur me sasinë e kokainës prej 400 kg, të kapur ditën e sotme në...

Forcat Speciale të Kosovës “në këmbë”, Policia merr informacione për sulme në QKUK

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është duke patrulluar në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) për të siguruar zonën, pas një...

Policët e Kosovës mbeten ”pa fjalë”, gjurmojnë pakon e mbërritur me postë nga Turqia: Gjejnë 375.000 euro

375 mijë euro të dyshuara të falsifikuara janë sekuestruar nga Policia e Kosovës, ndërsa 6 persona janë arrestuar pasi kanë tërhequr pakon nga pika...

Gjendet një person i vdekur në kryeqytet, Policia e dërgon trupin në morg

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë. Identiteti dhe mosha e tij nuk bëhen ende me dije.Viktima...

Lajmet e fundit