Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

police

Dhunoi Policët teksa po e shoqëronin, arrestohet 32 vjeçari në Vlorë, procedohet e dashura që i doli në mbrojtje

Një 32 vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës dhe e dashura e tij u procedua penalisht, pasi mbrëmjen e djeshme goditën efektivët për...

Morën ryshfet, pezullohen nga detyra dy efektivët e policisë së Vlorës

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore e Vlorës ka pezulluar nga detyra 2 punonjës të Sektorit të Trafikut Urban dhe Interurban në DVP Vlorë. Janë pezulluar nga...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Prokuroria ekzekuton 8 masa sigurie për policët: 2 lihen në arrest shtëpie dhe 6 të tjerë pezullohen nga detyra (EMRAT)

Agjencia e Mbikqyrjes Policore në bashkëpunim me Policinë e Elbasanit kanë ekzekutuar 8 masa sigurie për policët, të cilët kanë qenë të pranishëm në ngjarjen...

Korrupsion dhe kontrabandë në Qafë Thanë, arrestohen doganierë dhe policë

Shtatë persona janë arrestuar në Pikën Kufitare të Qafë Thanës në Pogradec, ku mes tyre janë dy doganierë dhe dy policë. Uniformat blu bëjnë me...

Bullizuan qytetarin, procedohen penalisht 3 efektivët e Policisë në Korçë

Prokuroria e rrethit gjyqësor të Korçës ka proceduar penalisht 3 punonjës të komisariatit të këtij qyteti. Mësohet se shkak për këtë është një video...

Nga Elbasani dhe Shkodra, dhjetëra efektivë policie vijnë në Tiranë pak orë para finales së madhe

Forca të shumta policie janë mobilizuar për mbarëvajtjen e Finales së Conferenca League mes Romës dhe Fejnordit, e cila do të luhet mbrëmjen e...

Shefi i Krimeve “ngacmon” kandidaten për police: Kur do ma prezantosh ndonjë shoqe?

Denoncimi i radhës e ka çuar emisionin investigativ “Stop” në Lushnje. Një nënë e divorcuar dhe me një vajzë certifikohet për police burgu dhe...

S’bënin regjistrimin në TIMS dhe fusnin mallra kontrabandë, ZBARDHEN EMRAT e 32 policëve të arrestuar në Morinë

Janë zbardhur emrat e 32 efektivëve që u arrestuan pak ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Morinës, të cilët detyronin shtetas...

SPAK zbardh operacionin në Morinë: Masa sigurimi për 32 policë dhe Drejtorin e Kufirit, nuk bënin regjistrimin në TIMS, fusnin dhe mallra kontrabandë (E...

Prokuroria Speciale SPAK zbardh operacionin e zhvilluar sot në Doganën e Morinës. SPAK bën me dije se operacioni është zhvilluar në bashkëpunim me homologët...

SPAK dhe AMP operacion të madh në Vërmicë, pritet arrestimi i 60 policëve, 20 nga Kosova dhe 40 nga Shqipëria

Prokuroria Speciale SPAK dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore janë duke zhvilluar një operacion të përbashkët me autoritetet homologe në Kosovë, për arrestimin e shumë...

Lajmet e fundit