Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Pogradec

Zbulohet varr masiv i kohës së diktaturës së Hoxhës në rrethin e Pogradecit

Hija e diktatorit Enver Hoxha po i përndjek të gjallët edhe 30 vjet pas vdekjes së tij. Një varr masiv i kohës së diktaturës...

Gjendet një skelet njeriu në Pogradec

Një skelet njeriu është gjetur në fshatin Udënisht të Pogradecit mesditën e sotme. Skeleti është gjetur tek vendi i quajtur lumi i Tërhanit. ...

Ndiqet penalisht, reagon kryetari i Bashkisë së Pogradecit Eduard Kapri

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit Eduard Kapri procedohet penalisht. Ai akuzohet për veprat penale “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të gjykatës”  dhe “Goditje për...

“Kanë shkaktuar dëm 300 milionë lekë në 5 muaj, por shihni kë merr në mbrojtje Rama”, Noka akuza kryeministrit

Deputeti demokrat Flamur Noka ka lëshuar akuza të rënda nga selia e PD kundrejt kryeministrit Edi Rama. Noka akuzon Ramën se “merr në mbrojtje bandën...

48 vjeçari tenton të hyjë me thikë në rezidencën qeveritare, plagos dy policë dhe arrestohet

Një 48-vjeçar ka tentuar të hyjë në rezidencën qeveritare në Pogradec por ai është arrestuar nga policia. Gjatë tentativës për të hyrë brenda Fatos...

Kryebashkiaku i Pogradecit rrëfen presionin ndaj drejtorit: U përdorën armë zjarri. I kujtoj Taulant Ballës, Lilin siç njihet ndryshe

Kryebashkiaku i Pogradecit rrëfen presionin ndaj drejtorit të Ujësjellësit: "U përdorën armë zjarri" ka thënë Eduart Kapri, i cili i kujtoj Taulant Ballës Lilin...

Shpërthimi i gazit, familjarët e 14-vjeçarit: Ndihmë, nipi u shpërfytyrua nga djegiet

Shpërthimi i bombolës së gazit në lokalin e fshatit ishte tragjedi për ne. Në atë ngjarje u plagos nipi im, Eri, i cili është...

Shpërthimi i bombolës, flet mjeku: 6 pacientë në terapi intensive, 14-vjeçari është më rëndë

Pas reagimit të familjarëve të personave të cilët mbetën të plagosur në një lokal të fshatit Beragozhdë në Pogracec, mjekët e QSUT kanë dhënë...

Shpërthimi i bombolës, ndërron jetë një prej 30 të plagosurve

Një prej 30 të plagosurve nga shpërthimi i bombolës së gazit në një lokal të fshatit Beragozhdë, ka ndërruar jetë ditën e sotme si...

40 ditë burg për pronarin e lokalit në Beragozhdë, shpërthimi bombolës shkaktoi 31 të plagosur

Në gjykatën e Pogradecit, është dhënë masa e arrestit me 40 ditë burg për pronarin e lokalit në fshatin Beragozhdë të Pogradecit, 20 vjeçarin...

Lajmet e fundit