Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Pogradec

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, efektivi i policisë përplas kalimtarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec, ku një efektiv policie ka përplasur një kalimtar. Bëhet me dije se...

Nuk iu bind urdhrit të policisë dhe u largua me shpejtësi, e pëson keq 21-vjeçari në Pogradec

Një 21-vjeçar është arrestuar në Pogradec, pasi akuzohet se ka kundërshtuar punonjësit e policisë. Sipas informacioneve, i riu me iniciale K.P., banues në Maliq, në...

Thirrja e 18 vjeçares shqiptare nga Siria: Na ka ardhur në majë të hunddës jeta këtu! Mos dëgjoni ata që thonë se duam të...

Elona Shuli, 18 vjeçarja nga Pogradeci, është njëra prej shumë shqiptarëve që u largua drejt Sirisë vite më parë, por tashmë dëshiron të kthehet.Ajo...

Përfundon procesi i numërimit në Pogradec dhe Shijak, Partia Socialiste le mbrapa PD dhe LSI

Vijon procesi i numërimit të votave, teksa janë numëruar më shumë se 80% e kutive në Shqipëri, ndërsa kanë dalë edhe rezultatet e para Ka...

Blerina Gjylameti respekton heshtjen zgjedhore, nga fushata elektorale “arratiset” me të birin drejt liqenit të Pogradecit

Pas një periudhe të gjatë “raskapitëse” të fushatës, nga një fshat në një fshat tjetër në kuadër të fushatës elektorale të gjithë kandidatët gjatë...

Tragjike/ Makina e policisë përplas për vdekje një këmbësor në fshatin Çiflig

Makina e patrullës së policisë ka përplasur për vdekje një këmbësor në aksin Korçë-Maliq, pranë fshatit Çiflig. Ky është lajmi i fundit që raportohet...

“Mbylljani derën dhe dritaren Ramës”, thirrja e Bashës nga Pogradeci: Votoni numrin 9 për t’i hapur Shqipërisë portën e Europës

Kreu i PD-së Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme një takim me elektoratin e PD-së në qytetin e Pogradecit. Ai u kërkoi votën qytetaërve të...

Hoxha i ndërpret fjalën, Rama nga Pogradeci: Shqipëria është një vend i qëndisur nga Zoti, përpara kemi vitet e një transformimi epokal ku njerëzit...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takime me qytetarët e Pogradecit, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, por...

“Shqipëria do të votojë për vaksinimin, jo për infektimin”, kryeministri poston foton; Basha me dhjetra qytetarë në Malësinë e Madhe, Rama nga procesi i...

Kryeministri Edi Rama vijon të denoncojë grumbullimet masive elektorale që organizon kreu i PD-së, Lulzim Basha. Rama ka postuar në rrjetin social Facebook një foto...

Vaksinimi masiv, Rama nga Pogradeci: Askush nuk do mbetet pa vaksina, këtë javë një tjetër lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama nga Pogradeci ka folur për pocesin e vaksinimit. Ai tha qytetarët të cilët nuk janë kontaktuar nga mjeku i familjes mund t’i...

Lajmet e fundit