Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

poeti

“Dielli perëndoi përgjithmonë për Bardhyl London”, Berisha mesazh të ndjerë për poetin dhe ish-deputetin e PD

"Zi dhe dhimbje për letrat dhe kulturën tonë! Dielli perëndoi për Bardhyl Londo përgjithmonë!" Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan një mesazh të ndjerë ngushëllimi për ndarjen...

Profesor Ethem Ruka: Lamtumirë Petrit, vëllai im i dashur! Na le kaq shpejt

Petrit Ruka, poet dhe kineas i njohur shqiptar u nda nga jeta sot. Ai mbylli sytë përgjithmonë në moshën 67 vjeçare, si pasojë e...

Lajmet e fundit