Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

pkk

Gazetarja dhe aktivistja Asli Erdogan arrestohet për terrorizëm

Një gjykatë turke arrestoi gazetaren dhe novelisten, Asli Erdogan për lidhje të dyshuara me Partinë e ndaluar të Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), njoftoi sot...

Sërish luftime në Turqi, 42 të vdekur brenda një ditë

Të paktën tetë ushtarë turkë dhe 35 luftëtarë kurdë u vranë gjatë luftimeve në juglindje të vendit, ku pjesa më e madhe e luftimeve...

Rebelët kurdë vrasin 5 ushtarë turq

Kryeministria turke njoftoi ditën e sotme se rebelët kurdë kanë shpërthyer një bombë në lindje të vendit duke vrarë të paktën 5 ushtarë të...

Policia turke arreston 11 të dyshuar, Davutoglu: Sulmin e kanë kryer militantët e PKK

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, ka njoftuar se policia turke ka arrestuar 11 persona të dyshuar si organizatorë të sulmit me bombë në Ankara që...

Lajmet e fundit