Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

pistolete

Me precedent kriminal për tentativë vrasje, durrsaku prangoset nga “Shqiponjat” me armë në lokal

Një 43 vjeçar nga Durrësi është kapur me armë zjarri pa leje në një lokal të qytetit bregdetar. Sherif Çela (Ismailaj) është prangosur në...

Policët zbulojnë në aeroport pulën “të mbushur” me armë

Një rast trafiku armësh është parandaluar nga oficerët e aeroportit ndërkombëtar Fort Lauderdale–Hollywood në Florida. Sipas mediave vendase mësohet se arma ishte futur brenda një...

Me pistoletë me silenciator dhe kokainë, “Shqiponjat” prangosin 39 vjeçarin në Tiranë

Një 39 vjeçar nga Tirana ka rënë në prangat e Policisë, pasi mbante me vete armë zjarri pa leje dhe një sasi lënde narkotike...

Të shtëna me armë zjarri në Allias, një person mbërrin i plagosur te Trauma

Një person ka mbetur i plagosur mbrëmjen e kësaj të marte në Tiranë, si pasojë e një konflikti që ka degjeneruar në përdorimin e...

Qëlloi për vdekje Madrid Ulqinakun në Elbasan, policia gjen në lumin Shkumbin armën e krimit

Policia e Elbasanit ka gjetur pistoletën me të cilën dyshohet se është vrarë Madrid Ulqinaku rreth një javë më parë në qytet. Mendohet se në...

VENDIMI / Si urdhëroi Gjykata “LIRIM TË MENJËHERSHËM” për një nga viktimat e atentatit të sotëm, 5 muaj më parë u kap me armë...

Shpati Lena mbeti i vrarë në një atentat mafioz ditën e sotme te mbikalimi i Panajasë në Vlorë. Ai ishte duke udhëtuar në makinë së...

Kush është komandoja që u kap me pistoletë pa leje në Durrës? Lajmi që trazoi institucionet dhe si ja “hodhi” me disa orë në...

Gazetarja Klodiana Lala shkruan se tre javë më parë në Durrës është kapur me armë zjarri pa leje një efektiv komando i Forcave të...

22 vjeçari me pistoletë dhe kallashnikov rrugëve të Shkodrës, Policia i vihet në ndjekje dhe e prangos në mes të pyllit

Një 22 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës, pas informacioneve se lëvizte i armatosur. Menjëherë patrulla i është vënë në ndjekje në rrugën...

Gjykata e kishte lënë në “arrest shtëpie”, 34 vjeçari kapet nga shërbimet e “1-shit” rrugëve të Tiranës me pistoletë

Një 34 vjeçar është prangosur nga shërbimet e Komisariatit nr.1 në Tiranë, për shkak se lëvizte i armatosur. Gjithashtu, ky shtetas duhet të ishte...

Tentuan të kalojnë kufirin të armatosur/ Policia greke arreston dy shqiptarë, u sekuestron një pistoletë dhe kanabis

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia greke, pasi tentuan të kalojnë kufirin të armatosur. Mësohet se dy shqiptarët janë kapur në kufirin e gjelbër, pranë Kosturit...


Lajmet e fundit