Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

pisha

Zjarr i madh në pyjet me pisha në Krujë, zjarrfikësit në vendngjarje

Një zjarr i madh ka ëprfshirë pyjet me pisha në zpnën jugore të Krujës, në afërsi të kodrave të Vogëve.Deri më tani janë rreth...

Zjarr i madh në Krujë, shkrumbohen disa hektarë pyje dhe pisha, era favorizon flakët

Një vatër zjarri u regjistrua në Krujë. Zona pyjore midis fshtati Borizënë dhe malit të Picrragës është përfshirë nga flakët. Përhapja...

Shuhet zjarri i madh në Klos, shkrumbohen 1 ha pisha

Forcat zjarrfikëse dhe banorët e fshatit Patin në Klos arritën të shuanin zjarrin e rënë ditën e sotme në masivin pyjor të fshatit. ...

Zjarri ‘përpin’ një sipërfaqe toke me pisha dhe ullinj, flakët favorizohen nga era

Një siperfaqe toke me shkurre dhe pisha është përfshirë nga flaket në fshatin Mengël në aksin Elbasan Librazhd. Flakët kanë përfshirë...

Përfshihet nga flakët masivi me pisha në Elbasan

Një masiv me pisha është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Elbasan.   Ngjarja ka ndodhur në fshatin Balëz, Njësia...

Petrit Vasili: Kryeministri nuk bën dot vetingun e palmave të autostradës, se është vetë shkaku

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ironizon kryeministrin Edi Rama, pas lajmit se palmat e mbjella përgjatë autostradës Tiranë -Durrës, në hyrje...

Shpërthejnë flakët edhe në Ardenicë, afër Manastirit, digjen masive pishash

Një zjarr i madh raportohet të ketë rënë në kodrat e Ardenicës në Lushnje, aty ku ndodhet edhe Manastiri. Raportimet e...

Zjarr i fuqishëm në Lushnje, digjen hektarë me pyje

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyllin me pisha në fshatin Likaj të Lushnjes. Dy zjarrfikës nga Lushnja dhe nga Fieri...

Lajmet e fundit