Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

piloti

Piloti humb ndjenjat, pasagjeri pa përvojë arrin të ulë avionin privat (VIDEO)

Një pasagjer në një aeroplan privat arriti të ulte avionin në një aeroport në Florida, Amerikë, pavarësisht se nuk kishte përvojë fluturimi, pasi piloti...

DETAJE nga rrëzimi i avionit në Kelmend, mjeti ra nga mbingarkesa, si tentuan piloti boshnjak dhe pasagjeri që ta ngrenë sërish në fluturim

Detaje të reja janë zbuluar nga rrëzimi i avionit në zonën e Kelmendit në Malësinë e Madhe. Avioni dyshohet se është rrëzuar nga mbingarkesa. Burimet...

Rrëzohet avioni në Suedi, humbin jetën 8 parashutistë dhe piloti

Të nëntë personat që ndodheshin në bordin e avionit të rrëzuar në Suedi, kanë humbur jetën.  Avioni, i cili kishte në bord tetë parashutistë së...

“Na duhesh më shumë në tokë ca kohë”, Rama bisedon me pilotin shqiptar dhe i ofron punë: Kemi mangësi, je i dëshiruar të vish

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bashkëbisedim online me disa prej aplikantëve të nismës ‘Gati për Shqipërinë, ku u njoh me idetë e secilit...

Gabimi i pilotëve po hetohet si shkak i ngjarjes tragjike në Moskë

Hetuesit rusë po e shyqrtojnë gabimin e pilotëve si shkak të mundshëm të djegies së një aeroplani të kompanisë Aeroflot në aeroportin Sheremetyevo të...

Piloti tenton të vrasë gruan duke e përplasur me avion

Një pilot besohet se ka tentuar të vrasë gruan e tij duke përplasur avionin në shtëpinë ku ajo ndodhej. Ngjarja e...

Zbulohet pas 10 muajsh shkaku i vdekjes së 51 personave nga rënia e avionit, piloti u stresua nga mungesa e koleges

Piloti i një aeroplani që u përplas në Nepal marsin e vitit të kaluar ka pasur gjendje të rënduar emocionale. Avioni...

Rrëzimi i avionit, flet piloti rus: Vranë 71 njerëz, çfarë bënë gabim

71 persona mbetën të vdekur nga rrëzimi i njjë avioni në Rusi, ndërsa është përjashtuar ideja e një sulmi terrorist. Tashmë po hetohet në...

Avioni shpërthen në mes të detit, vdes tragjikisht piloti (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka goditur Aeronautikën Ushtarake Italiane pasi një pilot humbi jetën në mënyrë tragjike pas shpërthimit të avionit të tij gjatë...

Lajmet e fundit