Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

piktura

“Artisti i botës politike”, The Guardian shkrim për ekspozitën me piktura të Ramës në Greqi

Media britanike “The Guardian” i ka dedikuar një shkrim kryeministrit Edi Rama për eksozitën me piktura që hapi në Athinë. Në shkrim Rama quhet artist...

Rama sot në Athinë, hap ekspozitën me piktura, takim me Mitsotakin dhe Dendias

Kryeministri Edi Rama pritet që sot të vizitojë Athinën me rastin e hapjes së një ekspozite pikture. Lajmi u bë me dije nga vetë mediat...

VIDEO/ Homologia daneze mahnitet nga pikturat e Ramës: Nuk kisha parë kurrë një zyrë të tillë! Kryeministri: Këtë ma tha edhe Angela Merkel  

Kryeministri Edi  Rama ka pritur sot në takim homologen e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën zhvilloi dhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Ai...

Piktura e artistit shqiptar bën për vete Ibrahimovic, ylli i Milanit paguan shumën marramendëse për ta blerë

Agron Hoti është një artist shqiptar shumë i suksesshëm me disa nga veprat e tij që kanë bërë bujë përtej kufijve. Pikërisht një prej...

“Çfarë vlen më shumë ushqimi apo arti?” Aktivistët hedhin tasin me supë mbi pikturën e famshme të Van Gogh: Kriza e naftës po na...

Aktivistët e lëvizjes “Just Stop Oil” kanë hedhur supë mbi një pikturë të çmuar të Vincent Van Gogh në Galerinë Kombëtare, por që fatmirërisht...

FOTOLAJM/ Deputeti socialist “kapet” duke pikturuar në Kuvend

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu është parë në seancën e sotme plenare duke pikturuar. Pas mbarimit të fjalës, ai është ulur në vendin e...

Dy nga muralet e Tiranës renditen në 100 më të mirat e botës për 2021 (FOTO)

Imazhi i një vajze që mban një buqetë me lule në dorë në një nga pallatet e Tiranës dhe ai i një vajze në...

U shit 13 mijë euro, Preç Zogaj komenton pikturën e Donaldit: Një vizatim i shpërfytyruar i Ismail Qemalit

Shkrimtari dhe analisti Preç Zogaj thotë se spektaklet në vendin tonë kanë synim që të kenë sa më shumë shikues sepse është biznes. Por...

Autorë të disa vjedhjeve, Policia e Tiranës arreston “Shtegtarët”: Sekuestrohen para, piktura me vlerë dhe një makinë (EMRAT)

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi akuzohen si autorë të disa vjedhjeve...

Rama nuk i “ndahet” pikturës, në Kryeministri zbulohen për herë të parë vizatime të piktorit të madh Sali Shijaku (VIDEO)

Janë prezantuar ditën e sotme në ambientet e kryeminsitrisë veprat e piktorit të madh Sali Shijaku. Ka qenë kryeministri Edi Rama, i cili ka postuar...

Lajmet e fundit