Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

pije

Metoda më e re në diskotekë, nëse porositni pije deri në 500 euro e merr vesh gjithë lokali

Të gjithë jemi hasur nëpër diskoteka me fishekzjarre dhe brohoritje nga kamarierët kur merren pije të shtrenjta, mirëpo një metode e re shërbimi është...

Singapori ndalon pijet me sheqer…Coca Cola preket e para: Shpresojmë të mos ndikojë. Pepsi refuzon komentet

Singapori do të bëhet shteti I pare që do të ndalojë me ligj pijet jo të shëdetshme me përqindje të lartë sheqeri, në iniciativën...

AKU godet biznesin në Dibër, gjobit me 1 milion e gjysmë lekë pronaren, i bllokon pijet dhe magazinën (EMRI)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit bllokon 979 litra pije alkoolike, të cilat kishin mangësi në etiketim dhe ka gjobitur me 150,000 lekë pronarin e një...

VITI I RI/ Dhjetra persona në spital për shkak të alkoolit, ja qyteti ku u pi më shumë

Gjatë festave të fundvitit ndodh që abuzohet me pijet alkollike. Për këtë vit duket se rekordin e mban qyteti i Fierit. ...

2 ton pije të skaduara, pezullohen 2 INSPEKTORË të AKU (EMRAT)

Pezullohen nga puna 2 inspektorë të AKU në Korçë. Ata janë Klement Kodra dhe Daut Pepa me detyrë inspektorë pranë AKU,...

Nga vaji i ullirit te pijet alkoolike, kujdes nga këto pije “vrastare”: Ja ku tregtohen

Pasi bëjnë pazaret, pronari i kërkon qytetarit që të shprehet se produktet ia sjell një shok me makinë nga Italia.

Lajmet e fundit