Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Philip Kosnett

Kurti “takim lamtumire” me ambasadorin Philip Kosnett: Do të vazhdojmë bashkëpunimin e ngushtë me SHBA-në

Kryeministri Albin Kurti dhe ambasadori i SHBA Philip Kosnett kanë zhvilluar sot takimin e lamtumirës, me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadorit Kosnett Gjatë...

Kurti u ‘rrëzua’, SHBA i kërkon Thaçit kryeministër të ri sipas Kushtetutës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes ambasadorit të tyre në Kosovë, Philip Kosnett, i kanë kërkuar presidentit Thaçi që pas rrëzimit të Kurtit, pas...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, Kosnett : Ka ardhur koha të fokusoheni në të ardhmen

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u shpreh se ka ardhur që Kosova të...

Fotoja e përdhunimit nga ushtarët serb, reagon ambasadori amerikan: Udhëheqësit e Kosovës të mos i shfrytëzojnë viktimat për përfitime politike

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se të mbijetuarit e krimeve të luftës, duhet të trajtohen me respekt, dinjitet dhe...

Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori amerikan: Prishtina dhe Beogradi duhet të lëvizin, durimit të SHBA-së po i vjen fundi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se SHBA-ja është e përkushtuar në ofrimin e përkrahjes dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, por ka...

Lajmet e fundit