Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

pfizer

Pfizer pritet të kërkojë autorizimin për vaksinën e tretë për personat mbi 18 vjeç

Këtë javë ka zhvillime të rëndësishme në betejën ndaj COVID-19ës. Kompania farmaceutike Pfizer pritet të kërkojë autorizimin për vaksinën e tretë për personat e...

Pas rritjes së “frikshme” të rasteve të Covid-19, nis shpërndarja e vaksinës Pfizer për fëmijët në SHBA

Të shtunën në Shtetet e Bashkuara filloi shpërndarja e vaksinave Pfizer për fëmijët, e cila të premten mori autorizimin e Administratës së Ushqimit dhe...

FDA miraton vaksinën Pfizer për fëmijët nga 5 deri në 11 vjeç

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në Shtetet e Bashkuara dha miratimin të premten për vaksinën Pfizer kundër COVID-19 për fëmijët e moshës 5...

Mbërrijnë në Rinas 117,000 vaksina Pfizer, pjesë e kontratës prej 500 mijë dozash që do të blejë Shqipëria

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit 117,000 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Pas dakordësisë në Parlament, Meta dekreton marrëveshjen me kompaninë Pfizer për vaksinat

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar ligjin për marrëveshje me Pfizer për vaksinat. Marrëveshja mes kompanisë Pfizer dhe Ministrisë së Shëndetësisë, ministrit të...

Edi Rama falenderon shefin e “Pfizer”, Bourla: Jam impresionuar kur erdhe në mesin e pandemisë për të siguruar vaksina për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama së bashku me shefin e kompanisë “Pfizer”, Albert Bourla, ditën e sotme kanë zhvilluar një vizitë në ambientet e QSUT-së. Në një...

Shefi i kompanisë “Pfizer” vizitë në Shqipëri, inspekton nga afër kushtet që ruhen vaksinat në vendin tonë

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme kanë pritur në ambientet e QSUT-së shefin e kompanisë së Pfizer, Albert...

Pfizer kërkon autorizim urgjent të vaksinës nga FDA për moshat 5-11 vjeç

Kompania Pfizer tha të enjten (7 shtator) se ka kërkuar autorizim për përdorim urgjent të vaksinës kundër COVID-19, tek fëmijët e moshës 5 deri...

Manastirliu: U miratua Akti Normativ, 500 mijë vaksina të tjera Pfizer brenda këtij viti

Ministja e Shëndetsësië Ogerta Manastirliu shkruan se sot më Komisionin e Ekonomisë dhe Financave u miratua Akti Normativ për vijimin e kontratës me kompaninë...

Marrëveshja me Pfizer, Rushaj debat me Shalsin: Po na hiqni fjalën, bëni transparencë

Po mbahet Komisioni për Ekonominë dhe Financa, ku saktësisht po diskutohet për marrëveshjen me kontratën Pfizer. Gjatë diskutimit ka pasur edhe një përplasje mes kryetarit...

Lajmet e fundit