Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

pfizer

U vaksinua me Pfizer, rrëqeth e ëma e të riut që humbi jetën në Elbasan: Na e këpute kokën o bir

Erind Shuteriqi është 32-vjeçari i cili humbi jetën dy ditë më parë në qytetin e Elbasanit. Shuteriqi ka ndërruar jetë, pasi ka pësuar atak kardiak....

E rëndë në Elbasan, humb jetën 32-vjeçari, ishte vaksinuar dje me “Pfizer” (EMRI)

Një 32-vjeçar nga Elbasani ka humbur jetën ditën e sotme. Sipas “FaxNews” Erind Shuteriqi ka ndërruar jetë, ndërkohë që ende nuk dihet shkaku. 32-vjeçari ditën e...

CEO i Pfizer me lajm të mirë: Do t’i rikhehemi normalitetit në pranverë

Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh nën “sundimin” e pandemisë, tha shefi ekzekutiv i Pfizer në një intervistë me...

Pfizer: Doza përforcuese mund të jepet së bashku me vaksinën kundër pneumonisë

Kompania farmaceutike Pfizer dha se dozat e saj përforcuese kundër COVID-19 mund të administrohen së bashku me vaksinën kundër pneumonisë, dhe ky kombinim vaksinash,...

FDA jep dritën jeshile për dozën e tretë Pfizer për fëmijët +12 vjeç

Administrata e Ushqimit dhe Barnave, FDA miratoi sot dozën e tretë, përforcuese, të vaksinës Pfizer, për fëmijët në moshën 12 vjeç e lartë, ndërsa...

SHBA autorizon përforcuesin Pfizer-BioNTech për personat e moshës 16 dhe 17 vjeç

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) zgjeroi të enjten autorizimin e përforcuesit Pfizer-BioNTech për grpmoshën 16 dhe 17 vjeç, mes shqetësimeve të variantit...

Pfizer: Tre doza të vaksinës janë efektive kundër variantit Omicron

Kompanitë, Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se tri doza të vaksinës së këtij prodhuesi kundër COVID-19, treguan që japin efekte neutralizuese kundër variantit të...

BioNTech: Vaksina Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë ndaj rasteve të rënda nga Omicron

Vaksina e krijuar për COVID-19 nga BioNTech dhe Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë kundër çdo sëmundjeje të rëndë nga varianti...

Pfizer kërkon autorizim për përdorim të pilulave kundër Covid-19

Kompania Pfizer të martën kërkoi nga rregullatorët amerikanë që të autorizojnë ilaçin e saj eksperimental për trajtimin e Covid-19, duke i hapur rrugën fillimit...

Mbërrijnë në Shqipëri 74,880 doza të vaksinës Pfizer

Kanë mbërritur në vendin tonë edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila...

Lajmet e fundit