Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

pfizer

Lajm i mirë për Italinë, të hënën mbërrijnë 2.8 milionë doza Pfizer, AstraZeneca dhe Moderna

Doza të reja të vaksinës anti-Covid do të mbërrijnë në Itali së shpejti. Të hënën në 29 mars Italia do marrë 1 milionë doza...

Hong Kong pezullon vaksinën e Pfizer (ARSYEJA)

Hong Kong dhe Macau, në jug të Kinës kanë pezulluar përdorimin e vaksinës së koronavirusit të Pfizer/BioNTech. Mediat e huaja bëjnë me dije se vendet...

Dalin rezultatet edhe për vaksinën e AstraZeneca, sa përqind efektive është

Rezultatet e fundit për vaksinën kundër koronavirusit të zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZeneca tregojnë se është rreth 70% efektive. ...

Britania aprovoi vaksinën e Pfizer, Pipero: Nuk e pres mrekullinë nga vaksina, por duhet medoemos…

Ditën e sotme Britania e Madhe aprovoi përdorimin e vaksinës anti-COVID të kompanisë Pfizer, e cila do të fillojë të përdoret brenda muajit dhjetor....

Britania miratoi vaksinën e Pfizer, nga Belgjika nisen kamionët me dozat e para

Ditën e sotme Britania e Madhe ka miratuar vaksinën Pfizer/Biontech për përdorim të gjerë, duke u bërë vendi i parë në botë që e...

Nuk ka VAKSINË anti-COVID para vitit 2021, BE refuzon kërkesën e PFIZER dhe MODERNA-s

Agjencia Europiane e Barnave ka refuzuar kërkesën e kompanisë gjermane farmaceutike Biontech dhe partnerit amerikan Pfizer për miratimin e përdorimit urgjent të vaksinës anti-COVID....

Propozimi i analistit amerikan: Vaksinës anti-COVID t’i vihet emri “Trump”

Analisti i njohur amerikan mendon se vaksina anti-COVID duhet të mbajë emrin e presidentit Donald Trump. Geraldo Rivera i “FOX News”...

Pfizer kërkon autorizim emergjent: Të nisim vaksinimin kundër COVID muajin tjetër

Kompania farmaceutike Pfizer ka kërkuar nga regullatorët amerikanë lejen për përdorimin emergjent të vaksinës anti-Covid, duke nisur nga muaji tjetër. Lëvizja...

Shkencëtarët amerikanë bëjnë progres të madh, VAKSINA e Moderna kundër COVID është 94.5% efektive

Një lajm i mirë nga lufta kundër pandemisë së koronavirusit. Shkencëtarët amerikanë kanë deklaruar sot se vaksina e tyre është 94.5% efektive. ...

Brenda takimit sekret ku Wall Street testoi paranë dixhitale

Në një të hënë të Prillit, më shumë se 100 drejtues nga disa prej institucioneve më të mëdha financiare në botë u mblodhën në...

Lajmet e fundit