Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

pfizer

CDC: Vaksinat e Pfizerit dhe Modernës mund të shkaktojnë miokardi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan të mërkurën se ekziston një lidhje e mundshme mes dy vaksinave kundër COVID-19-s dhe...

Tjetër lajm i MIRË nga “Nënë Tereza”, mbërrijnë mijëra vaksina Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije një tjetër lajm pozitiv sot. Në aeroportin ‘Nënë Tereza” sapo kanë mbërritur 11.700 vaksina Pfizer. Kreu i...

A e dëmtojnë pjellorinë te meshkujt vaksinat kundër-Covid? Studimi i ri jep përgjigjen

Një studim i ri ka zbuluar se te burrat që morën vaksinën Pfizer ose Moderna nuk është vërejtur asnjë rënie e numrit ose cilësisë...

Varianti indian i Covid “kërcënon” të pavaksinuarit, dyfish më i rrezikshëm dhe vdekjeprurës

Sipas të dhënave të fundit rezulton se variant indian, ose ndryshe Delta është më infektues dhe shkakton simptoma më të rënda tek personat të...

“Çdo javë më shumë doza të Pfizer”, BE i dhuron Shqipërisë vaksina kundër-Covid, Soreca: Do vazhdojmë t’ju ndihmojmë

6 mijë doza të vaksinës BioTech/Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në aeroportin e Rinasit. Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca përmes një postimi...

Mbërrijnë në Rinas 11.700 vaksina të Pfizer, Rama: Deri më tani shifra e vaksinave anti-COVID është mbi 967 mijë

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” 11.700 vaksina të kompanisë Pfizer.Lajmin e bën me dije kryeministri Edi Rama, i cili thotë...

Manastirliu jep lajmin e mirë nga Kuvendi: Ulet mosha e vaksinimit, sot mbërrijnë edhe 11 mijë doza Pfizer

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur në Kuvend për situatën e pandemisë dhe për marrëveshjen e re që do të nënshkruhet nëse miratohet...

Edi Rama jep lajmin e mirë: Mbërrijnë mijëra vaksina Pfizer në aeroport, po i afrohemi shifrës 1 MILIONË

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije lajmin e mirë mbrëmjen e sotme. Ai njofton se në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sonte 11.700...

Vaksinimi anti-COVID edhe për adoleshentët në Shqipëri, flet shefja e Pediatrisë: Është hedhur si hipotezë pasi ka dalë Pfizer për moshat 12-15 vjeç…

Në disa shtete ka filluar imunuzimi me vaksinat anti-COVID edhe për adoleshentët e moshave 12-15 vjeç, ndërkohë që diçka e tillë po mendohet të...

Vijon vaksinimi masiv në të gjithë Shqipërinë, Manastirliu: Deri më tani janë kryer rreth 800 mijë imunizime

Vijon me ritme të larta fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se ditën e sotme janë...

Lajmet e fundit