Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

PEZULLIM

La të lirë të shumëkërkuarin, pezullohet nga detyra shefi i Trafiqeve të Paligjshme në Elbasan (EMRI)

Ulian Shpataraku, shefi i Seksionit të Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Elbasan, është pezullluar sot nga detyra. Bëhet me dije se punonjësi i  Policisë...

Stabilizimi i çmimeve në bursë, ministrja Ibrahimaj: Bordi i naftës do të pezullohet, tregu mbikqyret nga shteti

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj është shprehur këtë të enjte se Bordi i Karburanteve i ngritur gati një vit më parë, kur nisi lufta...

EMRAT/ Përjashtohen nga Policia e Shtetit tre efektivë, u konfliktuan me kolegët  

Policia e Shtetit ka përjashtuar nga detyra tre efektivë të cilët janë përfshirë në konflikt me jjëri tjetrin. Bëhet fjalë për punonjësit: Ylber Dybeli,...

Gjykata në Tajlandë pezullon kryeministrin nga detyra, kjo është arsyeja

Gjykata e lartë e Tajlandës ka pezulluar nga detyra zyrtare kryeministrin Prayuth Chan-ocha. Partitë opozitare të vendit ngritën një çështje duke deklaruar se kryeministri...

Gledis Nano pezullon nënkomisaren e Elbasanit, Policia: Ndoqëm me keqardhje reagim e saj aspak etik, ajo nuk na përfaqëson ne!

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka urdhëruar pezullimin nga detyra të nënkomisares së Elbasanit Anisa Kostani, e cila dje bëri një reagim...

Theu bojkotin e seancave gjyqësore, i pezullohet licenca për 3 muaj një avokati

Merret masa e parë disiplinore ndaj një avokati i cili theu bojkotin e proceseve gjyqësore. Bëhet fjalë për avokatin Nexhip Dauti, të cilit i...

I shiti valvulën e zemrës për 1.1 milionë lekë pacientes që vdiq, Edvin Prifti vijon “betejën” me drejtësinë, kërkon heqjen e pezullimit nga detyra

Kardiologu Edvin Prifi vijon betejën e tij me drejtësinë. Ai i është drejtuar Gjykatës së Larte me rekurs, për masën e pezullimit nga detyra...

Shteti i parë në botë, Danimarka pezullon programin e vaksinimit kundër Covid

Danimarka është shteti i parë në botë që pezullon programin e vaksinimit  kundër Covid. Sipas Autoritetit Shëndetësor Danez, epidemia është vënë nën kontroll dhe...

U takua me Aleksandër Vuçiç, pezullohet kryetarja e Gjykatës Themelore në Mitrovicë

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka marrë vendim sot që pezullojnë nga detyra Liljana Stevanoviç, kryetare e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, deri në një vendim...

Google merr vendimin, PEZULLON të gjitha reklamat në Rusi

Google ka njoftuar këtë të premte se ka pezulluar të gjitha reklamat në Rusi.  Sipas CNN, Google ka bërë me dije përmes një deklarate...

Lajmet e fundit