Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Petrit Vasili

Petrit Vasili kërkon të qetësojë qytetarët: Nëse manipulohet një analizë, e anulojmë ligjin përgjithmonë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili është munduar të qetësojë shoqërinë civile e cila ka protestuar që prej mëngjesit përpara Kuvendit kundër...

Të gjitha ndryshimet që përfliten në Qeveri, Majko i merr ministrinë Tahirit, largohen Beqaj, Manjani dhe Haxhinasto

Prej kohësh përflitet për ndryshime në qeveri dhe muaji shtator shihet si më i mundshmi për to. Megjithatë të pakta janë mundësitë që kryeministri...

Petrit Vasili flet për ndryshimet në qeveri: Kur dikujt i mungon impenjimi, duhet të lëvizë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka folur sot për ndryshime në qeveri. Në një intervistë telefonike për Ora...

Intervista, Vasili: Ja çfarë do ndodh tani me Reformën në Drejtësi

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka dhënë një intervistë për televizionin “Ora News”duke folur gjatë për Reformën në Drejtësi, kalimin me...

“Neni për censurimin e medias”, Vasili: Jam surprizuar, nuk ka qenë në draftin e kaluar

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me nenin 13 të Reformës në Drejtësi që është interpretuar nga gazetarët si tentativë...

Vasili i LSI del me një qendrim të prerë: Mjaft me konferenca shtypi! Opozita të bjerë dakort me BE. Ne jemi gati për Referendum

Reforma në Drejtësi ka ngecur në rekomandimin 88 për të cilin opozita nuk bie dakort, gjë që ka shtyrë vazhdimisht miratimin e saj. Për këtë...

Rrëfehet Petrit Vasili: Çfarë ndodhi në 3 orë takim mes Ramës e Bashës

Rrëfehet përmes një interviste dhenë për Enkel Demin në “Shih Programin”, kreu i grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili. Vasili zbulon atë se çfarë...

Vasili vendos pikat mbi “i” për Reformën në Drejtësi: Basha ka vetëm një pretendim, ta zgjidhim urgjentisht

Kreu i grupit Parlamentar të LSIPetrit Vasili  ka zbardhur atë çfarë ka ndodhur sot në takimin me krerët e aleancës qeverisëse. Sipas Vasilit, Ilir Meta,...

Bashkim Fino me probleme shëndetësore, kurohet jashtë vendit

Aryseja pse Petrit Vasili, deputet i LSI-së ishte i pranishëm sot në takimin mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, është mungesa e Bashkim Finos...

“Rroshi”, Petrit Vasili: Çdo njeri me probleme me ligjin të lërë funksionet dhe të harrojë politikën

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka dhënë një mesazh të qartë për të gjithë zyrtarët apo politikanët që kanë probleme me...

Lajmet e fundit